Feerum pracuje nad pozyskaniem kolejnych kontraktów w AfryceWarszawa, 12.05.2017 (ISBnews) - Po zdobyciu kontraktu w Tanzanii, Feerum pracuje nad pozyskaniem kolejnych umów na budowę silosów zbożowych w Afryce, gdzie widzi ogromny potencjał rynkowy i chce być istotnym graczem, poinformował prezes Daniel Janusz.

"Największym potencjałem w tej chwili odznacza się dla nas rynek afrykański. To kierunek, nad którym będziemy pracować. Afryka Subsaharyjska jest miejscem naszego zainteresowania - obok Tanzanii pracujemy też z innymi krajami z regionu" - powiedział Janusz podczas konferencji prasowej.

Prezes ocenił, że w samej Tanzanii potrzeby magazynowe w uprawie kukurydzy sięgają ok. 2 mln ton, podczas gdy Feerum dostarczy w ramach pierwszego kontraktu magazyny na ok. 125 tys. ton kukurydzy.

"Nasz pierwszy kontrakt na rynku afrykańskim to początek dalszego rozwoju. Ten kontrakt nie jest duży - to okazja do rozpoznania, przygotowania się do kolejnych, rozwiązania i poznania pewnych kwestii formalno-prawnych, stworzenia strategii wykonania" - wyjaśnił Janusz.

Podkreślił, że informacja o aktywności Feerum w Tanzanii zachęciła inne kraje z regionu i Feerum prowadzi w nich rozmowy.

"Wpisujemy się w potrzeby i strategię tych państw, cały region nas zobaczył. Pracujemy równolegle nad innymi krajami, praca nad projektami jest intensywna. Chcemy pozyskać pozycję istotnego gracza na rynku światowym. W Afryce jesteśmy pionierami" - dodał.

W grudniu ub.r. Feerum podpisało z National Food Reserve Agency z Tanzanii umowę na wybudowanie w tym kraju pięciu kompleksów silosów zbożowych i obiektów magazynowych oraz rewitalizację istniejących magazynów za 33,1 mln USD (139,9 mln zł). Spółka będzie realizowała zadanie w l. 2017-2018. Chce zacząć w II półroczu br. i w tym roku wykonać ok. 50% prac.

Feerum jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w 2013 r.

(ISBnews)