Cube.ITG nie zgadza się na cenę sprzedaży ZCP ustaloną przez SescomWarszawa, 22.05.2017 (ISBnews) - Cube.ITG nie zgadza się na cenę sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP) na rzecz Sescom ustaloną przez kupującego i ustalił ostateczną cenę na 9,66 mln zł, podała spółka.

"Zarząd emitenta informuje, iż w dniu 19 maja 2016 r. została ustalona przez emitenta rzeczywista wartość ceny ostatecznej jako równa 9,66 mln zł. Zgodnie z zapisami wiążącej strony umowy, zarząd emitenta przesłał do kupującego zawiadomienie o braku zgody na cenę ostateczną określoną przez kupującego" – czytamy w komunikacie.

17 maja br. Sescom dokonał ustalenia ostatecznej ceny nabycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa Cube.ITG na 6,2 mln zł i przekazał spółce oświadczenie o ustaleniu ostatecznej ceny nabycia.

Pod koniec kwietnia 2016 r. Cube.ITG zawarł przyrzeczoną, ostateczną umowę sprzedaży na rzecz Sescom zorganizowanej części przedsiębiorstwa (ZCP) za 12,5 mln zł.

Cube.ITG realizuje projekty integracyjne, wdrożeniowe, a także świadczy usługi związane z utrzymaniem, przejmowaniem w utrzymanie, zapewnianiem jakości i rozwojem infrastruktury IT. W 2015 roku przejęła Data Techno Park, który stanowi największe centrum przetwarzania danych w Europie Środkowej. Spółka w 2009 r. zadebiutowała na rynku NewConnect, a od 2014 r. jest notowana na głównym rynku GPW.

(ISBnews)