Strata netto Vivid Games to 1,94 mln zł w I kw. 2017 wobec zysku rok wcześniej



Warszawa, 25.05.2017 (ISBnews) - Vivid Games odnotował 1,94 mln zł skonsolidowanej straty netto w I kw. 2017 r. wobec 2,76 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Strata operacyjna wyniosła 1,29 mln zł wobec 3,23 mln zł zysku rok wcześniej. EBITDA wyniosła 0,29 mln zł w porównaniu z 4,55 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 4,46 mln zł w I kw. 2017 r. wobec 6,63 mln zł rok wcześniej.

"Mimo, że premiera nowej gry miała miejsce dopiero w końcówce pierwszego kwartału udało się nam znacząco zwiększyć sprzedaż wobec ostatniego kwartału 2016 r. To efekt dobrego przyjęcia gry 'Highway Getaway' oraz wzrostu przychodów z 'Real Boxing'. Mimo, że sprzedaż odbiega jeszcze od wyniku za analogiczny okres roku ubiegłego, jestem przekonany, że kolejne kwartały przyniosą stabilizację wyników ze skokowym wzrostem w IV kwartale, w którym planujemy premiery dwóch dużych produkcji, 'Metal Fist' i 'Outer Pioneer'. Uważam, że najgorszy czas mamy już za sobą i możemy zaskoczyć rynek już tylko in plus" - powiedział prezes Vivid Games Remigiusz Kościelny, cytowany w komunikacie.

Najnowsza odsłona marki - "Real Boxing Manny Pacquiao" miała miejsce w kwietniu bieżącego roku. W miesiąc od premiery gra została pobrana ponad 1 mln razy.

"Uważamy to za dobry wynik. Wskaźniki monetyzacji są zgodne z założeniami. W lipcu planujemy pierwszą aktualizację na obu platformach, która będzie zsynchronizowana z kolejną walką mistrza świata. Co ciekawe, premiera gry nie wpłynęła na obniżenie ilości pobrań pozostałych tytułów marki" - dodał prezes.

W ujęciu jednostkowym strata netto w I kw. 2017 r. wyniosła 2,87 mln zł wobec 2,39 mln zł zysku rok wcześniej.

W tym roku Vivid Games zamierza również podpisać kolejne umowy wydawnicze i zapowiada 4 premiery w roku 2018, a tym samym zwiększenie liczby gier do 10.

Vivid Games S.A. działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit "Real Boxing". Vivid Games zadebiutował w 2016 r. na rynku głównym GPW, przenosząc notowania z NewConnect.

(ISBnews)