Trzecia część serii tworzonej przez studio CD Projekt Red ma szansę odnieść jeszcze większy sukces niż poprzednie odsłony cyklu.

Konrad Tomaszkiewicz, pełniący przy produkcji gry funkcję game directora, nie ma wątpliwości że trzecia część sagi to najlepszy komputerowy Wiedźmin, jaki dotąd powstał. Zapewnia, że udało się wykorzystać wiedzę i doświadczenie zebrane przy poprzednich częściach, by stworzyć grę, mogącą konkurować z największymi tytułami na rynku

Gra była dla polskiego studia dużym wyzwaniem - to pierwsza produkcja CD Projektu wydawana jednocześnie na komputery PC i na konsole nowej generacji.

"Wiedźmin 3: Dziki Gon" umożliwi zwiedzenie olbrzymiego świata, który pierwotnie powstał na stronach książek Andrzeja Sapkowskiego, ale także pozwoli uczestniczyć w rozbudowanej i rozwijającej się w sposób zależny od graczy fabule. Podobnego zestawienia na zbliżonym poziomie dotąd nie było - uważa Tomaszkiewicz. W jego to nowy i unikalny typ gry, mający nie tylko filmową fabułę, ale także pozwalający za każdym razem inaczej kształtować losy bohatera.

Premiera gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon" odbędzie się w Polsce i na całym świecie 19 maja. Jeszcze przed premierą gra zdobyła ponad 200 nagród w różnych zakątkach globu, między innymi dla najbardziej oczekiwanej gry roku.