Fala samobójstw w Polsce. W ciągu roku ich liczba wzrosła o 13 proc.

26 marca 2018, 21:26 | Aktualizacja: 27.03.2018, 11:10
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Samobójstwa

Samobójstwaźródło: Dziennik Gazeta Prawna

W ubiegłym roku życie chciało sobie odebrać 11 139 osób, o 13 proc. więcej niż w 2016 r. Najbardziej liczba ta wzrosła w grupie do 18. roku życia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (41)

  • Terminator(2018-03-26 21:35) Zgłoś naruszenie 7225

    W Japonii to jest tradycja a u nas raczej ucieczka!!!Smutna prawda!!!

    Odpowiedz
  • Co wy robicie ?(2018-03-26 22:17) Zgłoś naruszenie 21189

    To efekt szczepień które zmieniają genotyp człowieka....

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • O!(2018-03-26 22:53) Zgłoś naruszenie 7130

    Dzięki Bardzo Dobrej Zmianie dla nas jest dobrze i będzie jeszcze lepiej.

    Odpowiedz
  • DAn(2018-03-26 23:45) Zgłoś naruszenie 4433

    Serio. Wkalkulowane i dokładnie policzone. A to zaledwie początek fali. Depopulacja trwa zgodnie z ustaleniami.

    Odpowiedz
  • sid(2018-03-26 23:58) Zgłoś naruszenie 9456

    więcej narodowej dumy i fanatyzmu religijnego,plus schemat szkoła dom a potem jak podrośnie gawiec praca dom,kobiety dodatkowo rodzic,rodzic,rodzic dla ojczyzny ratowania

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Rafal(2018-03-27 01:08) Zgłoś naruszenie 6847

    Ta fale to SB-cy i UB-cy ktorym obnizono emerytury. Czytalem juz o tym. Czyli ogolnie znajwosko pozytywne

    Odpowiedz
  • kTn(2018-03-27 06:47) Zgłoś naruszenie 9845

    Z tego, co widzę, to liczba samobójstw spada z roku na rok. Zwiększa się tylko liczba prób samobójczych, a to nie jest to samo, więc tytuł "Fala samobójstw w Polsce. W ciągu roku ich liczba wzrosła o 13 proc." jest kłamliwy, drogie panie autorki. Logiczne myślenie się kłania.

    Odpowiedz
  • voc(2018-03-27 07:12) Zgłoś naruszenie 10270

    Nie wytrzymują dobrej zmiany

    Odpowiedz
  • Em(2018-03-27 08:47) Zgłoś naruszenie 3144

    Do Autorek: Dlaczego zignoowały Panie znaczącą nadreprezentację mężczyzn w tej statystyce? Temat nagle stał się ciekawy bo ilość samobójstw rośnie, ale od lat wszyscy ignorują jak dużo mężczyzn targa się na swoje życie.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • chloropikryna(2018-03-27 09:42) Zgłoś naruszenie 1830

    No jak się człowiek dowie że już nie dostanie kredytu na 3 jacht i że jego wyspę na Balearach pustoszy tornado no to można się załamać.O tak polske walczyli!

    Odpowiedz
  • Daktyl(2018-03-27 10:34) Zgłoś naruszenie 656

    Do:Co wy robicie ? dawno takiej głupoty nie słyszałem, wystarczy poczytać statystyki i porozmawiać z rodzinami. Najczęstszym powodem samobójstwa są finanse

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • pan rak(2018-03-27 12:07) Zgłoś naruszenie 818

    raaaaaaaaaaakowisko hereeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

    Odpowiedz
  • xxx(2018-03-27 16:02) Zgłoś naruszenie 269

    W ubiegłym roku życie chciało sobie odebrać 11 139 osób. wychodzi na to że każdego dnia 30 osób chciało sobie odebrać życie. Skąd te informacje?

    Odpowiedz
  • abc(2018-03-27 20:30) Zgłoś naruszenie 2037

    temat tabu, ten kraj nie radzi sobie od lat z falami samobójstw i dotyczy to ludzi w każdym wieku praktycznie, BRAK PERSPEKTYW, MARNE PENSJE, ROZBITE MAŁŻEŃSTWA, BRAK OPIEKI PSYCHOLOGICZNEJ INDYWIDUALNEJ

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • j23(2018-03-27 22:06) Zgłoś naruszenie 146

    25 lat sukcesu brawo

    Odpowiedz
  • Łukasz(2018-03-30 12:30) Zgłoś naruszenie 509

    widzę, że autorki mają problem z matematyką i logicznym mysleniem

    Odpowiedz
  • Jacko(2018-04-03 11:10) Zgłoś naruszenie 117

    Morawiecki walczy by jeszcze bardziej "podkręcić" tę statystykę...

    Odpowiedz
  • Wieszcz(2018-05-03 06:57) Zgłoś naruszenie 00

    POlska to bardzo piękny kraj... ;)

    Odpowiedz
  • kasz27(2018-06-11 17:42) Zgłoś naruszenie 143

    Liczba samobójstw wzrosła gwałtownie ok. roku 1990 i utrzymuje się na wysokim poziomie. Najbardziej zagrożone grupy to mężczyźni 50+ i młodzierz. Taki oto pozytywny skutek przewrotu solidarnościowego.

    Odpowiedz
  • wlodek(2018-10-14 08:14) Zgłoś naruszenie 72

    trzeba dac ludziom mozliwosc eutanazi Kazdy ma prawo decydowac o swoim zyciu .....CIERPIENIE JEDNEGO CZLOWIEKA rozlewa sie na innych ........oczywiscie decyzie podejmuje kazdy sam ...PSA CHOREGO ZAWIOZLEM DO WETERYNARZA i uspilem .....SAM CHORUJE OD PRAWIE 3 LAT stracilem prace cierpie a ze mna cierpi rodzina NIE CHCE ZYC mam 60 lat kazdy dzien to kolejne cierpienie depresja na mie wchodzi i nic nie moge zrobic ALE PANSTWO POLSKIE KAZE MI ZYC I NA TYM SIE KONCZY POMOC TEGO PANSTWA lekarze tylko za kase .......itd....

    Odpowiedz