Produkcja miedzi płatnej KGHM wzrosła o 16% r: r do 58,7 tys. ton w czerwcuWarszawa, 22.07.2019 (ISBnews) - Produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 58,7 tys. ton w czerwcu 2019 r. i była o 16% wyższa r/r, podała spółka.

"Produkcja miedzi płatnej w czerwcu 2019 r. wyniosła 58,7 tys. t. Wzrost w stosunku do czerwca 2018 r. o 16% dotyczył przede wszystkim produkcji krajowej, w tym głównie produkcji katod z wsadów własnych" - czytamy w komunikacie.

Produkcja srebra wyniosła 125,6 t i była ponad dwukrotnie wyższa od wielkości zrealizowanej w czerwcu 2018 r. ze względu na wzrost przerobu koncentratów własnych w KGHM Polska Miedź S.A. Produkcja TPM wyniosła 19,4 tys. troz. Wzrost produkcji miesięcznej r/r o 55% dotyczył zarówno aktywów polskich, jak i zagranicznych. Głównym czynnikiem poprawy był wyższy przerób koncentratów obcych w KGHM Polska Miedź S.A. Produkcja molibdenu wyniosła 1,2 mln funtów. Zmniejszenie produkcji o 8% to pochodna mniejszej zawartości molibdenu w rudzie w kopalni Sierra Gorda, podano także.

W I półroczu 2019 r. produkcja miedzi płatnej w grupie kapitałowej KGHM Polska Miedź wyniosła 351,9 tys. ton wobec 294,6 tys. ton rok wcześniej.

"W okresie od stycznia do czerwca 2019 r. produkcja miedzi, srebra i metali szlachetnych (TPM) Grupy KGHM kształtowała się powyżej wielkości zrealizowanych w analogicznym okresie 2018 r. Spadek produkcji molibdenu wynika z niższej zawartości tego metalu w rudzie przerabianej w Sierra Gorda. Produkcja i sprzedaż wszystkich podstawowych metali kształtowała się powyżej bądź na poziomie zbliżonym do założonego w budżecie na ten okres" - czytamy także.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

(ISBnews)