Kontrakty na Euro Stoxx 50 zwyżkują o 0,936 proc., FTSE 100 w górę o 0,946 proc., CAC 40 futures rosną o 0,810 proc., a na DAX - zwyżkują o 0,974 proc.

Produkt Krajowy Brutto USA w trzecim kwartale wzrósł o 2,0 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk - podał Departament Handlu USA w trzecim wyliczeniu.

Analitycy spodziewali się wzrostu PKB USA o 1,9 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk. Drugie wyliczenie mówiło o wzroście o 2,1 proc.

W drugim kwartale 2015 roku PKB w Stanach Zjednoczonych wzrósł o 3,9 proc. w ujęciu zanualizowanym kdk. W środę Departament Handlu USA podał, że wydatki Amerykanów w listopadzie wzrosły mdm o 0,3 proc., podczas gdy w październiku pozostały bez zmian.

>>>Czytaj więcej: Nowe protesty rozniosą Rosję? „To sygnał nadchodzącej burzy”

"Wydatki konsumentów pomagają gospodarce USA" - mówi James Lindsay, zarządzający Nikko Asset Management Co. w Auckland. "Teraz kluczową sprawą jest to, co dzieje się z gospodarką Chin, co robi Fed, i jak to wpłynie na sentyment inwestorów i notowania walut" - dodaje.

Wkrótce inwestorzy w Europie poznają dane o PKB Francji i Wielkiej Brytanii. Będą to końcowe wyliczenia za III kwartał 2015 r.