"Dzięki nowej umowie możliwe będzie efektywniejsze wykorzystanie infrastruktury CTE bez angażowania dodatkowego kapitału obrotowego" - powiedział prezes Jarosław Bronowski, cytowany w komunikacie.

Wartość umowy zależy od dokładnej ilości przetworzonej mikrosfery oraz jej wilgotności, a więc i koniecznych nakładów pracy ze strony spółki.

"Nowa umowa zapewnia nam odpowiednią marżę oraz gwarantuje nam lepsza dywersyfikację przychodów. Wciąż kontynuujemy rozmowy w sprawie kluczowych kontraktów na sprzedaż mikrosfery, finalizacji przynajmniej części z nich spodziewamy się w I kwartale br. Nie ograniczamy się tylko do tego i szukamy dodatkowych źródeł przychodów" - dodał Bronowski.

CTE negocjuje również warunki przejęcia polskiego podmiotu z branży mikrosfery, posiadającego własną instalację do suszenia i frakcjonowania mikrosfery. Podmiot ten ma portfel zamówień na 2016 r. na ok. 5 tys. ton, podano także.

>>> Czytaj też: CTE chce rozwijać wolumen sprzedaży, pracuje nad nowymi produktami

W połowie grudnia 2015 r. CTE zdecydowało o zawieszeniu subskrypcji akcji serii D z powodu "aktualnej niekorzystnej sytuacji na rynku kapitałowym". Nowe terminy oferty mają zostać podane do 31 stycznia 2016 r.

Cenospheres Trade&Engineering rozpoczął działalność w kwietniu 2014 r. Spółka zajmuje się pozyskiwaniem i przetwarzaniem mikrosfer (cenosfer), które powstają jako produkt uboczny spalania węgla w blokach energetycznych, wykorzystywanych m.in. w produkcji kompozytów, materiałów i chemii budowlanej, płuczek wiertniczych, farb i lakierów, tworzyw sztucznych, materiałów ogniotrwałych. W czerwcu 2015 roku zadebiutowała na rynku NewConnect.