Podczas rozmów międzyrządowej komisji ds. współpracy handlowej i gospodarczej rosyjska strona wyraziła gotowość do współpracy z Hiszpanią w zakresie produkcji szczepionek, a także prowadzenia wspólnych badań w celu zwalczania zakażenia koronawirusem, poinformował wicepremier Rosji Aleksander Nowak.

Rosja jest gotowa do współpracy z hiszpańskimi partnerami w walce z koronawirusem - w prowadzeniu wspólnych badań, wymianie doświadczeń, a także współpracy w zakresie produkcji szczepionek” - powiedział Nowak cytowany przez Tass.

Hiszpania jest jednym z krajów najbardziej dotkniętych falą zakażeń koronawirusem. Dług publiczny Hiszpanii na koniec 2020 r. Osiągnął 117,1 proc. PKB. Od początku pandemii w kraju zidentyfikowano ponad 2,7 miliona przypadków infekcji. W sumie z powodu koronawirusa w kraju zmarło 57,8 tys. osób. Pod koniec października 2020 roku hiszpański rząd przywrócił w kraju obostrzenia, które został przedłużone do maja tego roku. 11 sierpnia 2020 roku Rosja jako pierwsza na świecie zarejestrowała wektorową szczepionkę na koronawirusa o nazwie Sputnik V.