II kw. udany dla gospodarki; prognoza PKB na ’17 podtrzymana na 3,6 proc. – Morawiecki

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
1 lipca 2017, 17:20
II kwartał był udanym okresem dla polskiej gospodarki – powiedział w rozmowie z PAP wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki. Dodał, że rząd podtrzymuje całoroczną prognozę wzrostu PKB na poziomie 3,6 proc.

"To były udane miesiące, ale ja z pokorą podchodzę do tych danych. Chcemy jak najmocniej wzmacniać inwestycje i długofalowo nam najbardziej zależy na mocnym wzroście inwestycji. Samo PKB to jedno, a jakość kompozycji tego PKB - to druga rzecz" – powiedział w sobotę w rozmowie z PAP Morawiecki.

Dodał, że rząd podtrzymuje całoroczną prognozę wzrostu gospodarczego na poziomie 3,6 proc.

Z danych GUS wynika, że w I kwartale PKB wzrósł o 4,0 proc. Rząd w projekcie budżetu na 2017 r. zapisał wzrost na poziomie 3,6 proc.

Nikodem Chinowski (PAP Biznes)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj