Warszawa, 12.12.2017 (ISBnews) - Spółka EJT Investment S.a r.l., której właścicielami są małżonkowie Elżbieta i Jacek Tarczyńscy, ogłosiła wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 6 akcji spółki Tarczyński po cenie 10,5 zł za sztukę, podały podmioty pośredniczące DM PKO BP i DM BZ WBK. Jeśli po przeprowadzeniu wezwania wzywający wraz z podmiotami dominującymi osiągnie min. 90% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Tarczyńskiego, rozważy przeprowadzenie buy-backu, podano także.
"Nabywający w chwili ogłoszenia wezwania nie posiada bezpośrednio żadnych akcji emitenta, a w wyniku wezwania zamierza osiągnąć (w zaokrągleniu do jednej setnej procenta) 41,82% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu emitenta i (w zaokrągleniu do jednej setnej procenta) 52,88% liczby akcji emitenta. Liczba akcji, które nabywający zamierza nabyć, wynosi 6 000 000 i uprawnia do wykonywania 6 000 000 głosów na walnym zgromadzeniu emitenta" - czytamy w informacji.
Akcje objęte wezwaniem nabywane będą po cenie 10,5 zł. Rozpoczęcie okresu przyjmowania zapisów na akcje to 30 stycznia 2018 r., a zakończenie okresu przyjmowania zapisów - 28 lutego 2018 r. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 5 marca 2018 r., zaś przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia akcji - 8 marca 2018 r.
Podmiotem bezpośrednio dominującym wobec wzywającego są małżonkowie Elżbieta i Jacek Tarczyńscy, którzy posiadają 100% udziałów w kapitale zakładowym wzywającego, uprawniających do wykonywania 100 % głosów na zgromadzeniu wspólników wzywającego.
"Wzywający, wraz z podmiotami zależnymi lub dominującymi, zamierza osiągnąć po przeprowadzeniu wezwania 100% głosów na walnym zgromadzeniu emitenta, reprezentowanych łącznie przez 11 346 936 akcji emitenta (bezpośrednio lub pośrednio)" - czytamy dalej.
Wzywający jest podmiotem bezpośrednio dominującym wobec emitenta. Wzywający posiada 4 346 936 akcji emitenta stanowiących (w zaokrągleniu do jednej setnej procenta) 38,31% liczby akcji emitenta i uprawniających do wykonywania 7 346 936 głosów na walnym zgromadzeniu, co stanowi (w zaokrągleniu do jednej setnej procenta) 51,21% ogólnej liczby głosów.
Wezwanie jest ogłaszane pod warunkiem podjęcia przez walne zgromadzenie Tarczyńskiego uchwały dotyczącej zniesienia dematerializacji akcji. Warunek powinien się ziścić w terminie do 26 lutego 2018 r. (włącznie), który to termin jest nie dłuższy niż termin zakończenia przyjmowania zapisów w ramach wezwania. Wzywający nie przewiduje nabywania akcji w wezwaniu mimo nieziszczenia się zastrzeżonego warunku, podano także.
"Jeżeli po przeprowadzeniu wezwania i nabyciu w jego ramach akcji, wzywający, wraz z podmiotami zależnymi lub wobec niego dominującymi, osiągnie lub przekroczy 90% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu emitenta (bezpośrednio lub pośrednio), wzywający rozważy przeprowadzenie przymusowego wykupu akcji emitenta należących do innych akcjonariuszy" - czytamy dalej.
Po przeprowadzeniu wezwania, w razie spełnienia się powyższego warunku wzywający w wykonaniu uchwały walnego zgromadzenia doprowadzi do złożenia do Komisji Nadzoru Finansowego wniosku o wyrażenie zgody na przywrócenie akcjom Tarczyńskiego formy dokumentu, podano także.
Tarczyński jest producentem wyrobów wędliniarskich w Polsce, oferującym produkty pod markami Tarczyński, Dobrosława oraz Starpeck. Strategicznym obszarem działalności jest segment produktów premium. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w czerwcu 2013 r.
(ISBnews)