Frank Taylor: Nie ma żadnych wątpliwości, że w rządowym samolocie TU-154M doszło do kilku eksplozji

20 stycznia 2018, 08:50 | Aktualizacja: 20.01.2018, 08:51
Źródło:PAP
Katastrofa Smoleńsk wrak

Katastrofa Smoleńsk wrakźródło: Creative Commons

Nie ma żadnych wątpliwości, że w rządowym samolocie TU-154M, lecącym 10 kwietnia 2010 r. z Warszawy do Smoleńska, doszło do kilku eksplozji. Brzoza nie miała wpływu na pierwotne zniszczenie skrzydła - do takich wniosków doszedł Frank Taylor, międzynarodowy ekspert z dziedziny badania wypadków lotniczych - czytamy w sobotniej "Gazecie Polskiej Codziennie".

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (42)

  • konio(2018-01-20 09:11) Zgłoś naruszenie 7451

    Wielu decydentów z PO jak i sam Tusk, już nie śpią po nocach, a jeśli śpią, to budzą się rano mocno spoceni. Ci z komisji Millera, wraz z najlepszym ekspertem światowego formatu dr. Laskiem,z nadania Kremla, muszą przeżywać koszmary nocne?? /śmiech/

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Hmmmmm(2018-01-20 09:21) Zgłoś naruszenie 6136

    Pewno zaraz powiedzą ze Frank Taylor to pisowiec..

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • KBKB(2018-01-20 09:23) Zgłoś naruszenie 8162

    Kiedy ukaże się Raport wyjaśniajacy tragedię smoleńską, to niemal cała opozycja a głównie PO, zniknie ze sceny politycznej ,w niebyt!

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Laski(2018-01-20 09:29) Zgłoś naruszenie 3914

    Pani Anodina kazała.....

    Odpowiedz
  • Jack(2018-01-20 09:30) Zgłoś naruszenie 383

    Czy ktoś się orientuje, gdzie można znaleźć część techniczną orzeczenia podkomisji. Chętnie bym przejrzał obliczenia na bazie których doszedł do takich wniosków pan Frank Taylor.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • hej(2018-01-20 09:32) Zgłoś naruszenie 4248

    do kbkb ten twój raport ukazuje się od kilku lat tylko okazać się nie może. pewnie jakieś tajne siły nie pozwalają. mgła . bomby. promienie śmierci. ufoludki. a co taylora to jest typowy podstarzały kretyn jakich wielu w "komisji" macierewicza

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • opo(2018-01-20 09:52) Zgłoś naruszenie 1329

    Hipoteza że było kilka wybuchów , jak tak samo uprawniona jak hipoteza o naciskach na pilotów do lądowania bez względu na warunki

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • WZL-1(2018-01-20 11:47) Zgłoś naruszenie 5716

    Komentatorze "Mart" - jak nie wiesz kto to jest Taylor i nie znasz człowieka ani jego kompetencji to daruj sobie na dzień dobry wszelkie mętne uwagi rodem z GW. Bo właśnie rzecz w tym, że Taylor orzekał po zapoznaniu się z ekspertyzami i dokumentacją. Znam człowieka z kilku konferencji nt bezpieczeństwa lotnictwa. Na pewno mówi w sposób wyważony. To człowiek merytoryczny i spec lepszy, niż Anodina, Lasek, Miller i cała reszta towarzystwa wzajemnej adoracji wg odgórnych zleceń. No i Taylor zna na wylot, jak samolot zachowuje się podczas katastrofy. Osobiście nie będę się wypowiadał nt Smoleńska, bo zaraz dostana gębę pisowca [do żadnej partii nie należę, głosowałem na Kukiza], natomiast jedno jest pewne - ta brzoza na pewno nie była przyczyną katastrofy. To jest ewidentne KŁAMSTWO. Powtórzę: to jest KŁAMSTWO. I to jest oczywiste dla każdego specjalisty. Przy tych prędkościach skrzydło i jego krawędź natarcia - najsilniejsza część konstrukcji - jest jak kosa. Dla wątpiących polecam spacer do Lasu Kabackiego, gdzie 9 maja 1987 po awarii i pożarze silników miała miejsce katastrofa IŁa-62M, w której zginęło 183 ludzi. Nim nastąpił rozpad w eksplozji, skrzydła jak kosa ścięły spory pas lasu - co widać po młodniku. W warunkach, jakie miał Tu-154M przy lądowaniu 10 kwietnia 2010, i to na podłożu miękkim, nie powinno nawet dojść do rozpadu głównej sekcji kadłuba i skrzydeł, ludzie powinni ocaleć, jak to zachodziło w wielu analogicznych katastrofach - tzn. przy analogicznej dynamice i warunkach. A już rozpad w takich warunkach kinematycznych na taką ilość odłamków jest możliwy WYŁĄCZNIE przy eksplozji - i to kilku eksplozji - znacznie silniejszych i rozleglejszych niż ta, która rozerwała B-747 nad Lockerbie w 1988 [zamach terrorystyczny]. Liczba szczątków Tu-154 jest szacunkowo 2,5 krotnie większa, niż B-747 z Lockerbie. Nie mówiąc o tym, że pierwsze odłamki znaleziono 45 m PRZED brzozą... Nie mówiąc o schizofrenii Putina i ewidentnie złej woli wydania naszej własności - SAMOLOTU WOJSKOWEGO z szachownicą z 36 Pułku Lotnictwa Transportowego Wojska Polskiego. Putin w jednym zdaniu mówi, że wszystko jest wyjaśnione do końca, w drugim, że nie mogą wydać wraku, bo jeszcze jest..... wiele do wyjaśnienia... Czysta schizofrenia, powinni go po tym oświadczeniu odprowadzić w kaftanie do psychiatryka, a nikt na to nie reaguje.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • konio(2018-01-20 12:55) Zgłoś naruszenie 3615

    Wam szmondaki, miłujący post sowiecką III RP, pozostało tylko klikanie in minus, bo praktycznie was już nie ma - powtarzam NIE MA ! Was tylko z obowiązku trzeba jeszcze tylko wykazywać w statystykach w GUS, i nic po za tym ! Raport w kwietniu tego roku, dobije III RP ostatecznie i dokona tego nie kto inny, jak sam mistrz Antoni Macierewicz ! Ton dobije uroczyście post komuszą, agenturalną, III RP, która dokona żywota !!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Heh(2018-01-20 13:12) Zgłoś naruszenie 723

    A czy eksperci kiedykolwiek ustalą coś w 100% ?? Wiele katastrof jest niewyjaśnionych ,a siły zewnętrzne i wewnętrzne będą grały tym, więc zostawmy to w spokoju na 30 lat.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • elo(2018-01-20 13:16) Zgłoś naruszenie 1428

    Ja rozumiem, że Forsal stał się rządową tubą, ale to co teraz odp...acie to lekka przesada.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ert@ert-blog.pl(2018-01-20 19:00) Zgłoś naruszenie 912

    A skąd "podkładacze bomb" wiedzieli ,że w lewym skrzydle trzeba - bo brzoza - w takim razie i w prawym skrzydle powinny być bomby, i trzeba ich poszukać, niezwłocznie...

    Odpowiedz
  • ddudu(2018-01-20 21:16) Zgłoś naruszenie 1112

    wnoszę o obowiązkowe badania lekarskie dla reprezentantów tej pseudo komisji... głównie psychiatryczne....

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • prawda(2018-01-20 21:46) Zgłoś naruszenie 511

    Prawdę powiedza tylko rozgotowane serdele, bedzie to najprawdziwsza prawda.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Kubuś optymista(2018-01-21 12:29) Zgłoś naruszenie 61

    Mędrkom podwórkowym od serdeli dziękujemy. Idź wytrzeźwieć Wania. Przyda ci się.

    Odpowiedz
  • Scytia(2018-01-21 22:52) Zgłoś naruszenie 22

    Nie jestem zwolennikiem nikogo, ale prawda jest taka, że kiedy samolot spadał, już wszyscy nie żyli.To chyba nie jest nowością, bomba na pokładzie zdalnie sterowana.W Monachium lądowałam we mgle gęstej jak mleko, a tu? Polscy piloci są jednymi z najlepszych na świecie.Brzoza niska i cienka,,wielka mi przeszkoda. Poza tym, ciała były trudne do zidentyfikowania, a przecież samolot nie wybuchł i nie płonął. Straszna śmierć.Prawda jest jedna, a krzyki zbędne. Chodziło o szybkie przejęcie władzy i wyprzedanie polskiego przemysłu, co też się stało, gdy PO wstąpiło na tron. Idealne też było miejsce do wysnucia podejrzeń na Rosję. A po co Rosja miała by to robić ? Przecież PO szło ręka w rękę z Angelą.

    Odpowiedz
  • pilot(2018-01-30 11:05) Zgłoś naruszenie 20

    Wstyd , na lotniczej stronie takie bzdury publikowac.

    Odpowiedz