Awans dzięki pogaduszkom przy papierosie. Oto najnowsze badanie naukowców

12 grudnia 2019, 06:42
Źródło:Bloomberg
papierosy slim

Papierosźródło: ShutterStock

Czy palenie papierosów może mieć wpływ na szybszy awans? Badanie opublikowane przez National Bureau of Economic Research pokazuje, że tak - dzięki paleniu papierosów mężczyźni mogą zyskać przewagę nad kobietami w miejscu pracy.

wróć do artykułu

Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (10)

  • taksepisze(2019-12-12 08:27) Zgłoś naruszenie 250

    Prawda znana od lat, z czasów powszechnego poboru do LWP: "kto nie pali, grabi liście".

    Odpowiedz
  • nowy(2019-12-12 10:21) Zgłoś naruszenie 191

    wódeczka jeszcze bardziej zbliża. kwalifikacje do awansu mniej znaczą, niż impreza integracyjna.

    Odpowiedz
  • ert(2019-12-12 09:05) Zgłoś naruszenie 160

    Wspólne stanie na mrozie i wietrze przy popielniczce musi jakoś jednoczyć

    Odpowiedz
  • derwan(2019-12-12 09:54) Zgłoś naruszenie 153

    100% prawdy. Na papierosku można od szefa dowiedzieć się o wiele więcej, doradzić, zgłosić luźno swój pomysł, zaproponować "niezobowiazujaco" pomoc. To się nazywa relacja moi drodzy, kto sprytny to to wykorzystuje. Można też z szefem wejsc w relacje w inny sposób ale to Panie niech się wypowiedza czy po wszystkim jest jeszcze czas na papieroska ;)

    Odpowiedz
  • Franz-finanz(2019-12-12 07:16) Zgłoś naruszenie 130

    Ale przecież "homo economicus"! "Kapitał nie ma narodowości"! "Wolny rynek jest najbardziej wydajny!" :)

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • seksapil to nasza(2019-12-12 14:00) Zgłoś naruszenie 42

    W przypadku dam szef kontakt ze sztyfcikiem szefa pomaga , czasami nawej wkładany jest sztyfcik w tę część co papierosik

    Odpowiedz
  • janek kos(2019-12-12 12:08) Zgłoś naruszenie 35

    Co zlego jest w normalnosci ?

    Odpowiedz
  • Przemysław Świecki(2019-12-12 17:29) Zgłoś naruszenie 30

    I owszem. Tylko szkoda, że po takich awansach trzeba komunizm wymyślać by wrobić kogoś w straty - generowane przez firmę zarządzaną przez myślących inaczej.

    Odpowiedz
  • mnie też !(2019-12-12 16:05) Zgłoś naruszenie 10

    Nic nie daje takiego kpa jak dobre odessanie szefcia

    Odpowiedz