Warszawa, 29.05.2020 (ISBnews) - CD Projekt zakłada, że sytuacja na kluczowych rynkach wróci do normy do czasu premiery gry "Cyberpunk 2077", poinformował członek zarządu Michał Nowakowski. W czerwcu dostęp do gry uzyskają liderzy opinii.
"Nasze oczekiwanie jest takie, że sytuacja na kluczowych rynkach dystrybucji stacjonarnej gier wróci do normy do września. Już sklepy się otwierają" - powiedział Nowakowski podczas telekonferencji.
Dodał, że w oczywisty sposób ostatnie miesiące przed premierą są zawsze najbardziej istotne, a dodatkowo praca odbywa się zdalnie. Niemniej - według jego słów - producent notuje systematyczne postępy i wyzwania, takie jak np. prace nad lokalizacją są realizowane.
Prezes Adam Kiciński wskazał, że w kwestii dalszego rozwoju pracy zdalnej spółka będzie informować po premierze "Cyberpunk 2077". Niemniej - w jego ocenie - praca w grupie "dodaje wartości".
"Jestem sceptyczny wobec długoterminowej pracy zdalnej" - stwierdził Kiciński.
Jednocześnie przedstawiciele mediów i liderzy opinii będą mogli w czerwcu osobiście przetestować "Cyberpunk 2077".
"To dla nas istotny kamień milowy. Spodziewamy się odzewu w połowie czerwca" - powiedział Kiciński.
11 czerwca ma również odbyć się kolejna prezentacja gry.
W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin", obecnie trwają prace nad "Cyberpunk 2077".
(ISBnews)