Środowe Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PZU upoważniło zarząd PZU do podjęcia działań mających na celu przygotowanie spółki do wejścia na giełdę do końca 2012 roku.
W październikowej ugodzie pomiędzy Eureko i Skarbem Państwa, największymi akcjonariuszami PZU, zobowiązano zarząd spółki do złożenia prospektu do Komisji Nadzoru Finansowego w ciągu siedmiu miesięcy od podjęcia uchwały w tej sprawie.
W środę akcjonariusze zdecydowali także o zmianach w statucie, dostosowując go do postanowień ugody pomiędzy akcjonariuszami. Nowy statut wejdzie w życie po zatwierdzeniu przez KNF i zarejestrowaniu w sądzie. Do debiutu PZU na GPW może dojść w I połowie 2010 roku.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Tematy: giełda
