Forsal logo

Ceny miedzi na giełdach rosną

Ten tekst przeczytasz w 0 minut
22 kwietnia 2010, 08:33
Ceny miedzi na giełdach metali rosną podczas tej sesji. Na LME w Londynie miedź w dostawach trzymiesięcznych jest wyceniana na 7 tys.790 USD za tonę, po wzroście notowań o 0,4 proc.

Zapasy miedzi monitorowane przez giełdę w Szanghaju wzrosły w tym roku o 95 proc. i w ub. tygodniu wynosiły 185 895 ton. To ich najwyższy poziom od co najmniej 2003 r.

Dostawy miedzi do Chin wzrosły w marcu, wobec lutego, aż o 53 proc.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Tematy: surowce
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj