Do obrotu trafi 2.620.000 akcji zwykłych na okaziciela serii B, o wartości nominalnej 1 zł każda akcja. W ramach emisji spółka pozyskała ponad 2,6 mln zł. Oznacza to, że w 100% zrealizowano założenia dotyczące tego projektu.

„Środki pozyskane w ramach emisji przeznaczyliśmy m.in. na zakup zajazdu Chata Nad Wisłą w Ustroniu oraz na remont Karczmy regionalnej Stary Groń w Brennej. Część funduszy została zainwestowana w rozwój unikalnej działalności, związanej z dystrybucją wina Mnich oraz ofertą enoturystyczną. Dzięki temu nasza spółka zdywersyfikowała źródła przychodów, co ułatwi jej stabilny rozwój w przyszłości" – powiedział prezes Roman Gabryś, cytowany w komunikacie.

Spółka podała, że dysponuje uprawami winogron, których parametry umożliwiają wyprodukowanie wina zadowalającej jakości. Osiągnięcie takiego stadium uprawowego wymaga co najmniej 6 - 7 lat pracy.

„ Na terenie województwa śląskiego nie ma winnicy o podobnym stopniu zaawansowania uprawowego, logistycznego i technicznego. Oznacza to, że spółka dysponuje bardzo znaczącą przewagą nad konkurencją. Winnica Mnich posiada także środki techniczne niezbędne do uprawy, zbioru i przeprowadzenia procesu winifikacji. Skala działalności Winnicy umożliwia realizację wszystkich procesów metodami tradycyjnymi, bez wykorzystania maszyn i urządzeń stosowanych w produkcji masowej"- podał Agrotour.

Reklama

Agrotour jest wyłącznym dystrybutorem wytwarzanego w Winnicy Mnich wina. Spółka uzyskała również postanowienie Urzędu Celnego w Bielsku-Białej, umożliwiające wprowadzenie wina do obrotu.

Winnica Mnich została założona w 2006 roku. Obszar uprawy powiększa się sukcesywnie i docelowo osiągnie powierzchnie 2,5 ha. Na terenie winnicy uprawiane są m. in. takie odmiany winorośli jak: Sibera, Hibernal, Bianca, Seyval Blanc, Rondo, Regent, Leon Millot, Cascade, Riesling, Pinot Noir, Merlot. Poza uprawą winorośli i wyrobem wina oraz soków, w Winnicy Mnich, wyrabia się także tradycyjne miody pitne i nalewki.

Agrotour prowadzi także działalność w sektorze usług gastronomiczno - hotelarskich, w oparciu o: karczmę regionalną Stary Groń, położoną w Brennej oraz zajazd Chata Nad Wisłą, zlokalizowany bezpośrednio przy głównej drodze łączącej aglomerację śląską z Ustroniem i Wisłą. W obiektach gastronomicznych wdrażany jest program rozwoju usług enoturystycznych, który zakłada organizację degustacji winnych, biesiad winiarskich, spotkań i szkoleń z zakresu uprawy winorośli oraz produkcji wina.