Przychody Comperii wyniosły 3,15 mln zł w grudniu wg wstępnych danych, a w całym 2013 roku 12,8 mln zł, co oznacza wzrost o 88% r/r. Tym samym spółka zrealizowała prognozę sprzedaży za ubiegły rok, podała Comperia.

"Według wstępnych danych w grudniu 2013 r. przychody Comperii ze sprzedaży osiągnęły najwyższy w historii spółki poziom 3,15 mln zł. To aż o 221% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W ujęciu narastającym, tj. od stycznia do grudnia 2013 r. przychód wygenerowany przez spółkę wyniósł 12,8 mln zł, czyli o 88% więcej niż w 2012 roku. Oznacza to pełną realizację prognozy sprzedaży za ubiegły rok" - czytamy w komunikacie.

Pozytywny wpływ na wynik czwartego kwartału miała zauważalnie wyższa aktywność reklamowa banków i ubezpieczycieli, silny wzrost w segmentach consumer finance oraz kredytów hipotecznych, a także wzrost przychodów spółki ze świadczenia usług IT, podano również.

Spółka podkreśla, że coraz wyraźniej zaznacza swoją pozycję na rynku ubezpieczeniowym. W IV kwartale ub. r. Comperia wdrożyła aplikację dla agentów ubezpieczeniowych oferującą integrację z systemami firm ubezpieczeniowych, pozwalającą na porównywanie stawek oraz wystawianie polis z jednego miejsca. System ma również komponent umożliwiający pozyskiwanie klientów z Internetu, a także funkcjonalność pozwalającą na oferowanie klientom produktów pozaubezpieczeniowych.

"Comperia Agent to rozwiązanie, nad którym spółka pracowała przez ostatni rok. Sprzedaliśmy już pierwsze licencje, zrekrutowaliśmy pierwszych agentów do własnej sieci, prowadzimy rozmowy z kilkoma dużymi agencjami. Oczekujemy, że w roku 2014 ponad 10% przychodów będzie pochodziło z działalności ubezpieczeniowej" - powiedział prezes Comperii Bartosz Michałek, cytowany w komunikacie.

Spółka przypomina, że oczekuje na zatwierdzenie złożonego do Komisji Nadzoru Finansowego prospektu emisyjnego. Oferta publiczna ma nastąpić niezwłocznie po zatwierdzeniu dokumentów przez nadzór.

Comperia.pl to pierwsza w Polsce porównywarka finansowa. Przedmiotem działalności spółki jest porównywanie i pośrednictwo w sprzedaży produktów oferowanych przez różne instytucje finansowe. Witryna Comperia.pl istnieje od marca 2008 roku. W skład Grupy Comperia, która notowana jest na rynku NewConnect od grudnia 2011 roku oprócz porównywarki finansowej Comperia.pl, wchodzi eHipoteka.com, Autoa.pl, Banki.pl, Kontoteka.pl oraz Comperialead.pl. Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2011 r.