"Perma Fix Medical może przejść na GPW z NewConnect bliżej końca bieżącego roku, możliwe, że będzie temu towarzyszyć emisja akcji. Rozważamy również docelowo dual listing na Nasdaq. Nie wykluczam również, że po naszej spółce zależnej również Perma Fix Environmental Services mogłaby docelowo trafić na zasadzie dual listingu na GPW" - powiedział ISBnews Centofanti podczas 1st Global Energy & Resources Conference in Warsaw.

Wcześniej podawano, że Perma-Fix Medical chce przyspieszyć prace nad rozwojem nowego procesu pozyskiwania izotopu Tc-99 do zastosowania w badaniach diagnostycznych.

"Zainwestowaliśmy dotychczas 8 mln USD, potrzebujemy kolejne 10 mln USD do komercjalizacji" - dodał CEO Perma Fix.

Według jego słów, spółka w Polsce współpracuje z Polatomem przy projektowaniu, testowaniu i przygotowaniu danych dla komitetu zatwierdzającego prototyp. Centofanti liczy również na dofinansowanie badań z unijnych grantów w IV kw. 2014 r.

Perma-Fix Medical powstała w celu opracowania nowej technologii pozyskiwania Technetium-99 (Tc-99m), najczęściej używanego do celów medycznych izotopu na całym świecie, uzyskania dla niej zatwierdzenia Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków oraz innych formalnych pozwoleń, oraz komercjalizacji tej technologii. Weszła na NewConnect w wyniku odwrotnego przejęcia spółki notowanej na tym rynku.

Perma-Fix Environmental Services, Inc. (z siedzibą w USA) świadczy usługi dla klientów z sektora energetyki jądrowej i jest wiodącym dostawcą usług z zakresu gospodarowania odpadami radioaktywnymi i mieszanymi.