Zysk operacyjny wyniósł 27,69 mln zł wobec 24,87 mln zł zysku rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 258,18 mln zł w 2014 r. wobec 241,09 mln zł rok wcześniej.

"W ubiegłym roku Polwax wypracował bardzo dobre wyniki finansowe, które potwierdzają, nie tylko solidne fundamenty prowadzonej przez spółkę działalności, ale i możliwości dalszego rozwoju. Wyniki są następstwem utrzymującej się na bardzo dobrym poziomie sprzedaży wysokomarżowych produktów dla przemysłu. Znaczący, bo 18-procentowy wzrost obrotów odnotowaliśmy również w eksporcie" - powiedział prezes spółki Dominik Tomczyk, cytowany w komunikacie poświęconym wynikom.

"Rekordowy zysk w historii spółki był efektem nie tylko ilościowego wzrostu sprzedaży, ale również poprawy rentowności. Spadek kosztów sprzedaży i utrzymywanie w ryzach kosztów logistyki związanych z transportem i magazynowaniem wyrobów gotowych przełożyły się na rentowności" - dodał wiceprezes i dyrektor finansowy spółki Piotr Kosiński.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada fabrykę produkującą parafiny w Jaśle oraz w Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2014 r.