Oferta Pragma 1 Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Niestandaryzowanego Funduszu Sekurytyzacyjnego (Pragma 1 FIZNFS) została wybrana w przetargu dotyczącym sprzedaży portfeli bankowych wierzytelności gospodarczych o łącznej wartości nominalnej 265 mln zł, podała Pragma Inkaso.

"Zarząd Pragma Inkaso S.A. informuje, iż otrzymał informację o przyjęciu przez bank komercyjny mający siedzibę w Polsce oferty Pragma 1 Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Niestandaryzowanego Funduszu Sekurytyzacyjnego na zakup dwóch portfeli wierzytelności banku. Przedmiotem oferty były portfele wierzytelności gospodarczych, częściowo zabezpieczonych hipotecznie, o łącznej wartości nominalnej 265 mln zł" - czytamy w komunikacie.

O zawarciu umowy kupna spółka poinformuje odrębnym raportem bieżącym, podano również.

"Pragma Inkaso jest właścicielem 100 % certyfikatów w Funduszu i jednocześnie jego serwiserem. Zawarta umowa będzie miała pozytywny wpływ na wyniki grupy Pragma Inkaso S.A." - podkreślono.

Grupa kapitałowa Pragma Inkaso działa w branży obrotu wierzytelnościami w segmencie business to business. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W jej skład wchodzą spółki Pragma Inkaso, Pragma Faktoring, Pragma Collect i Pragma Inwestycje.