Wydarzenie skierowane jest do inwestorów z branży BPO i SSC, firm konsultingowych, audytorskich, real estate, HR, przedstawicieli samorządu, środowisk akademickich oraz organizacji branżowych z Polski i Ukrainy.
Podczas Forum omawiane będą m.in. takie kwestie jak:
Jaki jest potencjał międzynarodowy Polski i Ukrainy jako rynków rozwojowych dla nowoczesnych usług dla biznesu?
Jakie są kierunki współpracy miast i inwestorów w perspektywie dalszego rozwoju sektora?
Jakie są perspektyw rozwoju dla takich miast jak Rzeszowów czy Lwów w odniesieniu do sektora?
Jakie są przesłanki dla rozwoju zaplecza kadrowego ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju sektorów ITO, R&D, F&AO, HRO oraz LPO?
Atrakcyjność ukraińskich kadr a polski rynek pracy– szanse i bariery dla pracowników
i inwestorów?
Dlaczego studenci z Ukrainy wybierają Polskę i w jakich miastach działają najaktywniej?
Jakie są tendencje na polskim i ukraińskim rynku pracy?
Rynek nieruchomości biurowych w Polsce w miastach regionalnych i na Ukrainie - jakie są mocne i słabe strony obu rynków? Jakie są różnice i podobieństwa?
Jak wygląda rynek nowoczesnych powierzchni biurowych w regionie CEE?
Jaki jest potencjał rozwoju nieruchomości pod kątem sektora BPO/SSC w polskich miastach?
Jak wygląda działalność firm doradztwa w zakresie real estate w Polsce i na Ukrainie?
Czy polskie firmy będą się rozwijać na Wschodzie?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielać będą zaproszeni do części plenarnej goście – m.in. reprezentanci administracji Miasta Rzeszowa oraz firm i organizacji branżowy, takich jak: CBRE, CIMA Polska, Citybell Consulting Sp. z o.o., Fundacji Pro Progressio, Cushman & Wakefield, Harvey Nash Technology, Heli-One Polska, K&K Selekt Centrum Doradztwa Personalnego, PwC, Randstad Polska Sp. z o.o., Walter Herz, Work Service S.A., BPO Nextdoor, i inni.

O randze wydarzenia, jak i szerokim zainteresowaniu nim zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie świadczy obecność szeregu instytucji publicznych i biznesowych, m.in. Ministerstwo Gospodarki, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, ABSL, ASPIRE, PAIiIZ, Mer Lwowa, czy Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza. Patronatem honorowym konferencję objął Tadeusz Ferenc - Prezydent Miasta Rzeszowa. Wśród partnerów wspierających wydarzenie znalazły się także 3 wiodące organizacje reprezentujące ponad 150 najważniejszych – krajowych i międzynarodowych firm z ukraińskiego rynku IT i ITO, takich jak Ciklum, SoftServe, Eleks, EPAM Systems, GloballLogic oraz N-IX. Są to: IT Ukraine Association, Lwowski Klaster IT oraz Ukrainian Hi-Tech Initiative.
Organizatorem Forum oraz opiekunem merytorycznym jest firma Citybell Consulting Sp. z o.o. jedna z wiodących firm strategicznego doradztwa komunikacyjnego w Polsce oraz pomysłodawca i realizator licznych, wielkoformatowych wydarzeń specjalnych. Partnerami strategicznymi wydarzenia są Miasto Rzeszów oraz Spółka Developres. Patronat merytoryczny nad Forum sprawują także Fundacja Pro Progressio oraz PwC.

Nie bez powodu na miejsce organizacji Polsko-Ukraińskiego Forum Shared Services i Outsourcingu wybrano Rzeszów.
Jako Prezydent Rzeszowa czuję się dumny, że miasto będzie gospodarzem tak ważnego dla gospodarki wydarzenia, zwłaszcza, że dostrzegamy ogromny potencjał tkwiący w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu. Uważam również, iż w perspektywie dwóch najbliższych lat sektor ten ma ogromną szansę stać się obok branży lotniczej i IT jednym z wiodących filarów rzeszowskiej gospodarki. – mówi Tadeusz Ferenc, Prezydent Miasta Rzeszowa.
Rzeszów jest atrakcyjnym miejscem dla inwestycji z sektora nowoczesnych usług biznesowych ze względu na dotychczasowe wyróżniające się w skali całego kraju sukcesy gospodarcze, rozwijającą się infrastrukturę biurową, rynek pracy, wysoki poziom życia oraz dobrą atmosferę dla rozwoju biznesu. Szerokie możliwości rozwoju branży BPO/SSC, w tym w szczególności ITO, R&D, HR i LPO generuje także bliskie sąsiedztwo Krakowa oraz Ukrainy, w tym Lwowa. Sektor BPO w Rzeszowie jest reprezentowany przez co najmniej 30 przedsiębiorstw - dotychczas w Rzeszowie zainwestowały już takie firmy, jak: Asseco, Randstadt, Carlson Wagonlit Travel, Adecco Poland, Unicall, OP Team S.A., Heli-One, Pratt&Whitney czy Mobica. Jedną z najnowszych inwestycji jest Międzynarodowe Centrum Usług Wspólnych dla Europy Środkowo-Wschodniej firmy Deloitte. Centrum będzie świadczyło usługi związane z księgowością, obsługą IT, administracją i zarządzeniem ryzykiem dla oddziałów Deloitte z 18 krajów.

Polsko-Ukraińskie Forum Shared Services i Outsourcingu w Rzeszowie jest zarówno okazją do konfrontacji wiedzy i informacji, ale również stanowi bardzo ważny element promocji gospodarczej Miasta Rzeszowa oraz do spojrzenia na dalszy rozwój sektora przez nowy, ciekawy, międzynarodowy pryzmat. – mówi Anna Proszowska-Sala, Prezes Zarządu Citybell Consulting Sp. z o.o. – organizator i opiekun merytoryczny wydarzenia.
Oczy światowej branży outsourcingowej są dziś skierowane w stronę Europy Środkowo-Wschodniej, która przez specjalistów z wiodących instytucji badawczych uznawana jest za coraz bardziej atrakcyjną lokalizację dla firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu.
Polsko-Ukraińskie Forum Shared Services i Outsourcingu w Rzeszowie to obowiązkowe wydarzenie dla osób związanych z branżą nowoczesnych usług dla biznesu – przedstawicieli samorządu, instytucji otoczenia biznesu, firm z sektora HR, BPO, real estate oraz reprezentantów środowiska akademickiego.

Zarówno Polska, jak i Ukraina to znane kierunki nearshoringowe i offshoringowe. Rozwój usług BPO, SSC przeżywa obecnie okres swojej świetności w regionie CEE, a Forum będzie doskonałą okazją wysłuchania ekspertów zarówno z Polski, jak i Ukrainy oraz poszerzenia wiedzy o najdynamiczniej obecnie rozwijającym się sektorze gospodarki. Rzeszów, położony dokładnie w połowie drogi między Lwowem a Krakowem, jest doskonałą lokalizacją, aby zgromadzić międzynarodowe grono ekspertów z dziedziny outsourcingu i centrów usług wspólnych – mówi Wiktor Doktór, Prezes Fundacji Pro Progressio – opiekun merytoryczny Forum.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, jednak w związku z dużym zainteresowaniem oraz ograniczoną liczbą miejsc, o udziale zadecyduje kolejność zgłoszeń oraz otrzymane potwierdzenie ze strony organizatora. Więcej informacji, w tym szczegółowy program, sylwetki prelegentów oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie www.forumrzeszow.eu