Reklama

"Wartość transakcji - przy założeniu braku zadłużenia i gotówki - wyniesie 7 mld zł, co odpowiada mnożnikowi EBITDAaL za 2020 r. na poziomie 9,3x przed synergiami i ok. 7x po synergiach przychodowych i kosztowych. Przejęcie ma być sfinansowane z własnych środków pieniężnych Play oraz dodatkowej emisji długu" - czytamy w komunikacie P4.

Przejęcie UPC Polska jest uzależnione od zgody odpowiednich organów antymonopolowych. Zamknięcie transakcji spodziewane jest w pierwszej połowie 2022 roku, zaznaczono.

Na podstawie wyników finansowych za 2020 rok, łączne przychody Play i UPC Polska wynoszą 9 mld zł, a łączny EBITDAaL to 3,2 mld zł. Play i UPC będą świadczyć usługi telekomunikacyjne dla ponad 17 mln abonentów, podano także.

"Integracja Play i UPC Polska stworzy wyjątkową możliwość rozwoju Play na kolejnym etapie i cieszymy się na rozpoczęcie współpracy z zespołem UPC, aby wspólnie zrealizować nasze nowe ambicje. Play ma duże doświadczenie w odpowiadaniu na potrzeby swoich klientów. UPC Polska zbudowało bardzo silną platformę opartą na wysokich standardach jakości. Play i UPC połączą swoje siły, aby stworzyć silnego operatora konwergentnego w Polsce" - powiedział prezes Play Jean Marc Harion, cytowany w materiale.

P4 poinformowało 30 lipca br., że Grupa Iliada złożyła grupie Liberty Global wstępną, niewiążącą ofertę nabycia 100% udziałów w spółce UPC Polska Sp. z o.o., wycenionej na 7,3 mld zł.

UPC Polska, wchodzący w skład grupy Liberty Global jest dostawcą cyfrowych usług kablowych: telewizji, szerokopasmowego internetu i telefonii dla klientów indywidualnych i biznesowych. Na koniec 2020 r. UPC Polska miało 1 525 000 klientów, korzystających z 3 267 500 usług (RGU).

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka była notowana na GPW od lipca 2017 r. do kwietnia 2021 r.

(ISBnews)