Reklama

Reklama

Reklama

Życie zaczyna się po czterdziestce. Oni zarobili fortunę w podeszłym wieku

19 stycznia 2015, 05:35
Czasami zdarza się, że biznesmeni zaczynają budować swoje fortuny w podeszłym wieku. Takim przypadkom przyjrzał się Business Insider. Najbardziej znanym przykładem jest historia Roberta Noyce’a. Znany jako „major z Doliny Krzemowej” był przede wszystkim twórcą układu scalonego (wspólnie z Jackiem Kilby) oraz współzałożyciel Intelu. Karierę biznesową rozpoczął dopiero po uzyskaniu doktoratu na Massachusetts Institute of Technology. Słynne stały się jego potyczki z Kilbym o prawo patentowe do układów scalonych, które zastąpiły tranzystory i były dla branży wielkim technologicznym przełomem. Intel założył w 1968 roku, mając prawie 40 lat. Noyce słynął z wprowadzania specyficznej atmosfery w miejscach, w których pracował. Charakteryzowała się ona dużą ilości swobody pozostawianej pracownikom.
Czasami zdarza się, że biznesmeni zaczynają budować swoje fortuny w podeszłym wieku. Takim przypadkom przyjrzał się Business Insider. Najbardziej znanym przykładem jest historia Roberta Noyce’a. Znany jako „major z Doliny Krzemowej” był przede wszystkim twórcą układu scalonego (wspólnie z Jackiem Kilby) oraz współzałożyciel Intelu. Karierę biznesową rozpoczął dopiero po uzyskaniu doktoratu na Massachusetts Institute of Technology. Słynne stały się jego potyczki z Kilbym o prawo patentowe do układów scalonych, które zastąpiły tranzystory i były dla branży wielkim technologicznym przełomem. Intel założył w 1968 roku, mając prawie 40 lat. Noyce słynął z wprowadzania specyficznej atmosfery w miejscach, w których pracował. Charakteryzowała się ona dużą ilości swobody pozostawianej pracownikom. / Bloomberg / Kiyoshi Ota
W dobie spektakularnych sukcesów młodych czarodziejów biznesu za oczywiste przyjmuje się zdobycie fortuny w wieku dwudziestu kilku lat. W poprzednich dekadach na status miliardera trzeba było jednak pracować całe życie.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Reklama
Reklama

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak