Realizacja porozumień dot. KPO

Sobolewski w wywiadzie w Polskim Radiu Wrocław pytany był m.in. o realizację porozumień z Komisją Europejską dotyczących Krajowego Planu Odbudowy. "Będziemy realizować- tak jak jest określone w tym porozumieniu dotyczącym KPO, porozumieniu dotyczącym kamieni milowych, tych tzw. kamieni milowych z Krajowego Planu Odbudowy - a określenia tak tych poszczególnych punktów naprawdę są bardzo elastyczne i bardzo miękkie" - powiedział. "Będziemy je realizować tak, na ile to jest możliwe, żeby nie stanowiło wyjścia poza ramy, a te ramy są bardzo szerokie" – powiedział poseł PiS.

Podatek od samochodów spalinowych

Polityk w tym kontekście wskazał na kwestię podatku od samochodów spalinowych. "Kwestia podatku, ewentualnego podniesienia podatku od opłat od samochodów spalinowych i tak naprawdę uniemożliwienie posiadania samochodów w perspektywie kilku lat - ta perspektywa dla nas jest nierealna i na pewno w tym kierunku nie pójdziemy" – powiedział.

Reklama

Zachęty do korzystania z aut elektrycznych

Dodał, że jego środowisko polityczne będzie starło się raczej umożliwiać i ułatwiać dostęp do samochodów elektrycznych - poprzez obniżki opłat i zachęcanie do korzystania z samochodów elektrycznych".

"Ale nie będziemy na pewno utrudniali też tego, aby tych, których nie stać na samochody elektryczne, a takich osób jest bardzo dużo, miały też możliwość zakupu samochodu spalinowego, na paliwo płynne po cenach nieopodatkowanych większymi opłatami" – dodał.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski