Sondaż wskazuje, że kolor jest dla pań jednym z najbardziej nieistotnych czynników przy wyborze samochodu. "W sumie preferencje kobiet nie różnią się istotnie od kryteriów, którymi kierują się mężczyźni wybierając auto dla siebie" - podkreślili autorzy badania.

Jak wskazano w poniedziałkowej informacji prasowej, kobiety patrzą na samochód pragmatycznie. Traktują go jako środek transportu, który umożliwia realizację codziennych aktywności. "Auto musi mieścić się w założonym budżecie, również jeśli chodzi o koszt paliwa. Musi być bezawaryjne i bezpieczne. Nie ma znaczenia, jaka to marka czy model" – wskazał cytowany w informacji wiceprezes Carsmile Michał Knitter.

Badanie w formie ankiety internetowej przeprowadzono wśród użytkowników platformy Carsmile na przełomie czerwca i lipca ub.r. Większość kobiet, które wzięły w nim udział (51 proc.) zadeklarowało, że wykorzystują samochód do celów prywatnych. Najpopularniejszym rozwiązaniem finansowym, z jakiego skorzystały panie wybierając ostatnio samochód był wynajem (42 proc.), a najmniej popularnym - leasing (16 proc.). Odpowiednio 23 proc. i 19 proc. badanych zadeklarowało zakup auta za gotówkę i na kredyt.

Z okazji Dnia Kobiet analitycy Carsmile sprawdzili, jakich samochodów kobiety najczęściej poszukują. Wytypowali 10 modeli, które były najczęściej oglądane przez użytkowniczki w 2020 r. "Kobiety kochają SUVy i crossovery" - wskazali. Zdaniem ankietowanych auta takie są wygodne i jednocześnie modne, dają poczucie większego bezpieczeństwa, zwiększają widoczność na drodze.

"8 na 10 najbardziej poszukiwanych modeli przez kobiety korzystające z platformy Carsmile to SUVy i crossovery. W zestawieniu pojawił się tylko jeden hatchback i jeden sedan" - czytamy.