Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jak sprawdzić, czy Donald Trump "przywróci Ameryce wielkość”? Oto 10 wskaźników

19 lutego 2017, 07:00
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Wiele wskazuje na to, że amerykańska gospodarka będzie rosła szybciej, ale nie na tyle, aby zadowolić Trumpa. Amerykański prezydent bowiem zapowiedział, że chce doprowadzić do wzrostu PKB na poziomie co najmniej 3-4 proc., a to już nie będzie łatwe, ale nie niemożliwe. Od zakończenia recesji w 2009 roku wzrost PKB za cały rok nie przekroczył 3 proc. Co prawda w trzecim kwartale 2016 roku amerykańska gospodarka urosła o 3,5 proc, ale ekonomiści nie są przekonani, czy poziom ten uda się utrzymać. Wiele będzie zależało od działań administracji Trumpa, m.in. od zapowiadanych ułatwień dla przedsiębiorców. Jednocześnie realizacja zapowiedzi ws. wprowadzenia ceł na importowane produkty może doprowadzić do obniżenia wzrostu PKB.
Wiele wskazuje na to, że amerykańska gospodarka będzie rosła szybciej, ale nie na tyle, aby zadowolić Trumpa. Amerykański prezydent bowiem zapowiedział, że chce doprowadzić do wzrostu PKB na poziomie co najmniej 3-4 proc., a to już nie będzie łatwe, ale nie niemożliwe. Od zakończenia recesji w 2009 roku wzrost PKB za cały rok nie przekroczył 3 proc. Co prawda w trzecim kwartale 2016 roku amerykańska gospodarka urosła o 3,5 proc, ale ekonomiści nie są przekonani, czy poziom ten uda się utrzymać. Wiele będzie zależało od działań administracji Trumpa, m.in. od zapowiadanych ułatwień dla przedsiębiorców. Jednocześnie realizacja zapowiedzi ws. wprowadzenia ceł na importowane produkty może doprowadzić do obniżenia wzrostu PKB. / Bloomberg
Reklama
Reklama

Powiązane

Reklama

Komentarze(1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • mir
    2017-02-21 09:37:14
    Jakim trzeba być idiotą by po miesiącu sprawowania urzędu oceniać spełnienie obietnic wyborczych?????
    2
Reklama

Zobacz więcej