Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Grozi nam druga Jałta? Pesymistyczne prognozy Bloomberga na 2017 rok

19 grudnia 2016, 06:00
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Amazon, Apple i Google ujawniają zakrojone na szeroką skalę działania amerykańskiego rządu, który nakazywał podsłuchiwanie obywateli przy pomocy smartfonów i domowych urządzeń podłączonych do Internetu. Wikileaks z kolei wypuszcza serię kompromitujących Donalda Trumpa nagrań. Sponsorowani przez obce państwo hakerzy rozsiewają dodatkową panikę, zawieszając działanie elementów infrastruktury krytycznej, takich jak elektrownie, szpitale czy autonomiczne pojazdy. I choć żadna zagraniczna siła nie przyznaje się do ataków, to ślady wiodą w kierunku Rosji lub Chin.
Amazon, Apple i Google ujawniają zakrojone na szeroką skalę działania amerykańskiego rządu, który nakazywał podsłuchiwanie obywateli przy pomocy smartfonów i domowych urządzeń podłączonych do Internetu. Wikileaks z kolei wypuszcza serię kompromitujących Donalda Trumpa nagrań. Sponsorowani przez obce państwo hakerzy rozsiewają dodatkową panikę, zawieszając działanie elementów infrastruktury krytycznej, takich jak elektrownie, szpitale czy autonomiczne pojazdy. I choć żadna zagraniczna siła nie przyznaje się do ataków, to ślady wiodą w kierunku Rosji lub Chin. / ShutterStock
Reklama
Reklama

Powiązane

Reklama

Komentarze(20)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Raul
  2016-12-19 15:36:16
  Kalifornia wyrasta na nowe centrum opozycji wobec Trumpa. Miliarderzy Elon Musk i Sheryl Sandberg stają się liderami postępowej opozycji. "Postępowa opozycja"....bolszewicka nowomowa serwowana przez współczesne lewactwo.... Z kierowania świata w kierunku dwóch facetów w jednym łóżku nie będzie ani dobrobytu ani spokoju.
  29
  pokażodpowiedzi (1)
 • ja
  2016-12-19 11:29:18
  oj lewacy lewacy, kiedy w końcu zrozumiecie, że to społeczeństwa narzucają przemiany na świecie a nie Merkel, Clinton, Putin I reszta wesołej paczki, która kpi sobie z demokracji. W coraz mniejszym stopniu podobaja się pomysły wesołej paczki, boo ludzie mają prawdziwe problemy a nie takie jak ktoś im wymysli. Mało kto chce się izolowac we współczesnym świecie ale "propozycje" wesołej paczki są już nieznośne!
  18
  pokażodpowiedzi (3)
 • #snowoczesnej
  2016-12-19 11:44:58
  Teraz przyszłość jest niepewna zwłaszcza dla części Europy Wschodniej. Kto twierdzi że Dobrze iż Tramp wygrał nie myšli trzeźwo. Dla nas może to oznaczać koniec i powrót do nauki j. rosyjskiego.
  47
  pokażodpowiedzi (2)
 • zawsze_chodzi_o_kase
  2016-12-19 15:02:57
  Prawda jest taka,ze rozwalono TK aby zajac nasze pieniadze na lokatach w majestacie prawa,PIS uchwalil w czerwcu tego roku ustawa bail-IN o restrukturyzacji upadajacych bankow, niby unia kazala, prawda jest taka,ze prawo unijne jest nad polskim tylko wtedy gdy jest to zgodne z ustawa zasadnicza orzekl TK https://pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_pierwsze%C5%84stwa_prawa_wsp%C3%B3lnotowego Jak niewiadomo o co chodzi to
  47
  pokażodpowiedzi (1)
 • TVPsik
  2016-12-19 09:51:06
  My Prawdziwi Polacy cieszymy się, że wygrał Prawicowiec a lewicowa Clinton przegrała. Nie obchodzi nas, że Trumpa rodzina jest umoczona w biznesie z Oligarchami sterowanymi z Kremla. Ważne, że lewica przegrała.
  50
 • Warszawiak
  2016-12-19 07:54:54
  Granica mięszy Rosją a Ukrainą na Dnieprze ?
  31
  pokażodpowiedzi (1)
 • Zły
  2016-12-19 11:53:50
  Ostatnie zdanie jest kluczowe "Akcje koncernów zbrojeniowych tracą na wartości, odkąd jest już jasne, że Europa nie ma zamiaru dalej się zbroić." To taka szczera do bólu prawda, naganiają na putina i ciągle się nim straszy bo chcą wmówić opinii publicznej by bardziej zapakować rządy krajów w uzbrojenie na czym firmy zbrojeniowe mocno się wzbogacą. Mądry człowiek zrozumie sam komu na czym najbardziej w tej grze zależy.
  18
  pokażodpowiedzi (2)
 • Ewiak
  2016-12-19 09:50:13
  Nie wszyscy byli zaskoczeni Brexitem i zwycięstwem Donalda Trumpa. To tylko przygotowanie gruntu do zapowiedzianego w Biblii powrotu, występującej w roli "króla północy" - Rosji (Daniela 11:29a). Teraz przed nami kryzys, który przyćmi Wielką Depresję. Rozpadnie się nie tylko strefa euro, ale też UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego powróci do rosyjskiej strefy wpływów. Znów stacjonować tu będą rosyjskie bazy. Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym.
  21
  pokażodpowiedzi (1)
 • Cliq
  2017-02-26 01:30:28
  Wszystkie anty-Trumpowe komentarze *********** Cenzura na piatke.
  0
Reklama

Zobacz więcej