Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Czarne scenariusze na 2016 r. Zobacz, czego boją się eksperci

28 grudnia 2015, 06:45
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Choć analitycy przewidują, że cena ropy, ze względu na rosnącą podaż surowca oraz słabo rosnący popyt, może spaść nawet do poziomu 20 dol. za baryłkę, nie można wykluczyć sytuacji odwrotnej. Kiedy taki scenariusz byłby możliwy? Gdyby zaistniał splot niekorzystnych wydarzeń. Państwo Islamskie zniszczyłoby infrastrukturę służącą do wydobycia czarnego złota w krajach Bliskiego Wschodu. Atakom tym towarzyszyłyby zamieszki i fala przemocy w bogatej w ropę naftową delcie Nigru, a Wenezuela byłaby świadkiem zamachu stanu, który zakłóciłby wydobycie ropy i doprowadził do spadku jej podaży na rynkach. Wpływ na rynki: Scenariusz gwałtownego wzrostu cen ropy miały konsekwencje dla innych aktorów oraz branż. Chinom groziłoby zsunięcie się w recesję, a przemysł produkcji energii atomowej oraz przemysły związane z zielonymi energiami otrzymałyby prezent od losu i szansę na dalszy rozwój.
Choć analitycy przewidują, że cena ropy, ze względu na rosnącą podaż surowca oraz słabo rosnący popyt, może spaść nawet do poziomu 20 dol. za baryłkę, nie można wykluczyć sytuacji odwrotnej. Kiedy taki scenariusz byłby możliwy? Gdyby zaistniał splot niekorzystnych wydarzeń. Państwo Islamskie zniszczyłoby infrastrukturę służącą do wydobycia czarnego złota w krajach Bliskiego Wschodu. Atakom tym towarzyszyłyby zamieszki i fala przemocy w bogatej w ropę naftową delcie Nigru, a Wenezuela byłaby świadkiem zamachu stanu, który zakłóciłby wydobycie ropy i doprowadził do spadku jej podaży na rynkach. Wpływ na rynki: Scenariusz gwałtownego wzrostu cen ropy miały konsekwencje dla innych aktorów oraz branż. Chinom groziłoby zsunięcie się w recesję, a przemysł produkcji energii atomowej oraz przemysły związane z zielonymi energiami otrzymałyby prezent od losu i szansę na dalszy rozwój. / ShutterStock
Reklama
Reklama

Powiązane

Reklama

Komentarze(4)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • nowakowski
  2015-12-28 10:10:03
  Załamanie się unii pod wpływem nastrojów anty imigranckich? Raczej pod wpływem pro emigranckiej polityce UE wbrew swoim obywatelom.
  8
 • nowakowski
  2015-12-28 10:09:31
  Załamanie się unii pod wpływem nastrojów anty imigranckich? Raczej pod wpływem lewackiej pro emigranckiej polityce UE wbrew swoim obywatelom.
  10
 • RICO
  2015-12-28 07:40:27
  Najczarniejszy scenariusz to dalsze trwanie molocha politycznego jakim jest unia europejska !
  22
 • zenek
  2016-01-04 15:20:31
  Cyberatak na banki amerykańskie byłby świetny dla tych banków - miałyby na kogo zwalić własne bankructwo
  2
Reklama

Zobacz więcej