Bronisław Komorowski powiedział dziennikarzom podczas wizyty w garnizonie 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach, że w dniu podpisania ustawy usprawniającej kierowanie obroną państwa przyjechał do jednostki w tej części kraju, aby przekonać się jak to funkcjonuje w wymiarze realnym.

- Uzyskuję informacje o stanie i planach modernizacji 16. dywizji, która jest wysuniętym oddziałem właśnie na kierunku północno-wschodnim - mówił Bronisław Komorowski.

Prezydent ocenił, że wniosek jaki się nasuwa jest taki, że musimy przyśpieszyć proces wzmacniania jednostek na ścianie wschodniej. Dodał, że ten proces już się rozpoczął.

- Już trwa proces przezbrajania tej dywizji, on musi i będzie pogłębiony i przyśpieszony - powiedział Bronisław Komorowski. Dodał, że podejmowane działania to nie tylko kwestia pieniędzy, ale to także działania w zakresie organizacji systemu, gdzie trzeba podejmować decyzje a niekoniecznie wydawać duże pieniądze.

Bronisław Komorowski zastrzegł, że obronność wymaga dodatkowych pieniędzy stąd m.in. będzie zwiększanie wydatków na obronność do poziomu 2 procent PKB.

>>> Polecamy: Polska przygotowuje się do wojny? Jest specjalna ustawa