Logowanie / Rejestracja
Logowanie do e-Dziennik Gazeta Prawna

Jeżeli nie posiadasz konta w
serwisie zarejestruj się tutaj

forsal.pl - Giełda Waluty Finanse

statystyki

Czołg Anders został zaprezentowany w Kielcach (GALERIA)

9 września 2010, 06:35
 • 4
 • Drukuj

Bumar przedstawił na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach swój najnowszy produkt - czołg o nazwie Polska Platforma Bojowa XXI wieku Anders.Polska Platforma Bojowa XXI wieku otrzymała nazwę Anders, po słynnym polskim generale Władysławie Andersie.

Jest to projekt finansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Został zaprojektowany w należącym do Bumaru gliwickim OBRUM. Elektronikę dostarczył WB Elektronics z Ożarowa, a stanowisko zdalnie sterowanych karabinów maszynowych Kobuz zainstalowały Zakłady Mechaniczne Tarnów.

W przyszłości "Anders" ma być produkowany w oparciu o możliwości techniczne i produkcyjne Zakładów Mechanicznych „BUMAR-ŁABĘDY” SA.

Projekt kosztował 20 mln zł i jest obecnie w fazie przed prototypowej. Pojazd obsługiwany będzie przez trzech członków załogi, a na pokład będzie mogło wejść dodatkowo czterech żołnierzy desantu. Maksymalna prędkość czołgu Anders wynosi 72 km/h.

Kiedy więcej egzemplarzy zjedzie z taśmy produkcyjnej? Bumar czeka na zamówienia. Jak pisała "Rzeczpospolita" w sierpniu, tylko nasza armia potrzebuje nawet 800 nowych pojazdów tego typu.

>>> Zobacz też: Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach [Galeria]Źródło:Media
 • 4
 • Drukuj

Najnowsze komentarze:

 • Grubas2014-03-03 09:30

  Nawet taki lekki czolg, jesli zaczniemy produkcje masowo w fabrykach samochodow, jak to robili Niemcy podczas ostatniej wojny, moglby zwiekszyc mozliwosci obronne Polski. Jakos nie bardzo wiem po co az 3 ludzi?! Czy nie wystarczy dowodca i kierowca? Dowodca moglby zaznaczac cele, a reszte robilby komputer. Ladowal amunicje i strzelal. Oczywiscie potrzebny bylby procesor obrazu z silnym komputerem... No i oczywiscie nie zapomnijmy nazwac tego czolgu jako lekki traktor!!! Co jest elementem podstawowym, zeby zachowac trupy T72 i nie przekroczyc porozumien. Porozumienia bowiem nie ograniczaja ilosci traktorow, jako sprzetu pomocniczego. NIewazne ze ten czolg nie spelnia wymagan polskich wojskowych. Trzeba go okopac, zatem nalezy mu sie lemiesz z przodu, co bardziej wydluzy jego zywotnosc.

 • pomidorowa2011-07-31 12:33

  http://pojazdybojowe.pl/ tutaj macie więcej o czołgu Anders jak i innych maszynach bojowych

 • Gość2011-02-09 11:20

  Mało wiesz o dzisiejszym polu walki.

 • paseo2010-09-09 17:42

  Jaki jest sens pakowania pieniedzy w prymitywne zelastwo,dzis,w dobie rakiet i pojazdow bezzalogowych.

Forsal.pl | Najnowsze artykuły

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze