statystyki

Gdzie najczęściej spędzamy wakacje? Preferencje według województw

30 sierpnia 2016, 05:35
Źródło:Media
Gdzie najchętniej spędzamy wakacje?

Gdzie najchętniej spędzamy wakacje?źródło: Materiały Prasowe

Bułgaria, Grecja, Wyspy Kanaryjskie i Baleary – to kierunki najchętniej wybierane w tym sezonie przez Polaków. Jak informuje TUI Poland, coraz większym zainteresowaniem cieszy się też egzotyka – częściej wybieramy się na wakacje na Dominikanę i do Kenii niż np. do Włoch czy modnej ostatnio Tajlandii.

Reklama

Reklama

Zgodnie z rankingiem TUI Poland, najpopularniejszym wakacyjnym kierunkiem okazała się w tym roku Bułgaria, która przyciąga turystów głównie ze względu na szybko rozwijające się, nowoczesne kurorty i ekskluzywne hotele.

Nie mniej popularna wciąż jest też Grecja, która przyciąga pięknymi plażami, lazurowym morzem i wyborną śródziemnomorską kuchnią.

O ile ogólny trend jest bardzo widoczny, u podobania Polaków różnią się nieco w zależności od poszczególnego województwa. Bułgaria jest najbardziej popularna w województwach mazowieckim, łódzkim, śląskim, opolskim, podlaskim i lubuskim.

Wczasy w Grecji najczęściej spędzają mieszkańcy województwa świętokrzyskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, podkarpackiego i Małopolski. Wyspy kanaryjskie to ulubiona destynacja Polaków mieszkających w Wielkopolsce i w województwie warmińsko mazurskim, a Baleary, czyli Majorka, Minorka i Ibiza to zdecydowany numer jeden na dolnym śląsku.

Wciąż nie brakuje chętnych na wakacje w Turcji. Jak informuje TUI Poland, kierunek ten znalazł się na piątym miejscu najczęściej wybieranych wakacyjnych destynacji. Na kolejnych miejscach uplasowała się Portugalia, Dominikana, Hiszpania, Kenia i Włochy.

Reklama

Reklama

  • axx(2016-08-30 09:13) Odpowiedz 52

    Mało wiarygodna ta statystyka ponieważ przedstawiono tylko te oferty których cena przekracza ca. miesięczną średnią krajową za osobę. Innymi słowy, ile % rodzin w Polsce jest w stanie zapłacić powyżej 10k PLN za wakacje?

  • ewaa(2016-08-30 21:05) Odpowiedz 02

    axx-bardzo dużo !

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze