Jak poinformowała PAP Agnieszka Woźniak z Orlen Gaz, podpisanie w środę aktu notarialnego i sprzedaż rozlewni w Redakach to kolejna transakcja zrealizowana w ramach trwającego w spółce procesu dezinwestycji.

Orlen Gaz realizując strategię rozwoju spółki wystawił na sprzedaż kilka swoich rozlewni, a także segmenty związane z rynkiem gazu płynnego w butlach oraz gazowych instalacji przydomowych.

W sierpniu Orlen Gaz sprzedał rozlewnię gazu płynnego we Wrocławiu. Umowę sprzedaży nieruchomości zawarto wtedy z przedsiębiorstwem Wektory z Kątów Wrocławskich.

Według prezesa Orlen Gaz Bernarda Cichockiego, decyzja o wycofaniu się z części działalności ma na celu wzmocnienie pozycji spółki w pozostałych segmentach. Nie wykluczył on korekty planów dalszej dezinwestycji.

Reklama

"Trzeba pamiętać, że od czasu ogłoszenia naszej strategii minął ponad rok, a podczas ostatnich kilku miesięcy warunki makroekonomiczne znacząco się zmieniły. Cała gospodarka znalazła się w nowym położeniu, znacznie trudniejszym. To może wymagać od nas wprowadzenia korekt do dalszych planów związanych z procesem dezinwestycji" - powiedział Cichocki.

Nie ujawnił jednak konkretnych zamierzeń. "Jest za wcześnie, by mówić o szczegółach. Wciąż trwają rozmowy z inwestorami" - dodał szef Orlen Gaz.

Istniejący od 1995 r. Orlen Gaz jest największym podmiotem na krajowym rynku gazu płynnego. Zajmuje się sprzedażą propanu, butanu oraz mieszaniny propan-butan. W 2007 r. spółka wydała na inwestycje na inwestycje ponad 40 mln zł.

Do 2010 r. na rozbudowę zaplecza logistycznego Orlen Gaz chce przeznaczyć 150 mln zł.