PGNiG zainwestuje ok. 680 mln zł w badania i rozwój oraz innowacje w l.2017-2022


Warszawa, 14.03.2017 (ISBnews) - Celem Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) jest - w świetle nowej strategii - m.in. efektywna realizacja projektów badawczo-rozwojowych oraz innowacyjnych, podała spółka. W obszarze tym spółka zainwestuje ok. 680 mln zł w latach 2017-2022.
"Zwiększymy zaangażowanie w innowacyjność oraz badania i rozwój kluczowych jednostek organizacyjnych GK PGNiG. W latach 2017-2022 na badania i rozwój oraz innowacje przeznaczymy ok. 680 mln zł (ponad 100 mln zł średniorocznie)" - czytamy w prezentacji.
Ponadto celem jest poprawa efektywności operacyjnej GK PGNiG, dlatego spółka "zoptymalizuje model operacyjny oraz wdroży kompleksowy system zarządzania procesami. Obniży poziom kosztów OPEX Centrum Korporacyjnego o ok. 10%. Będzie kontynuować proces optymalizacji zakupów, podano także.
PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.
(ISBnews)