W Wielką Sobotę, tuż przed Wielkanocą, większość sklepów będzie czynna krócej niż tradycyjnie. Zakupy będzie można zrobić do godziny 18., a niektóre sklepy zamkną się o 16. Urzędy interesantów będą przyjmować do piątku.

W Wielkanoc, czyli 16 i 17 kwietnia, wszystkie duże sklepy i galerie handlowe będą zamknięte.

W Wielką Sobotę większość sklepów skróci czas pracy.

Biedronka i Lidl tego dnia będą otwarte do godziny 16., a w niedzielę i poniedziałek - będą zamknięte. Hipermarkety Auchan, podobnie jak sklepy Tesco, będą czynne do godziny 18.

Polska sieć sklepów Chorten przekazała PAP, że w sobotę będą skracane godziny otwarcia. "Każdy z właścicieli robi to indywidualnie, ale najczęściej sklepy zamykane będą ok. godz. 17-18" - powiedziała dyrektor Regionu Mazowsze Grupy Chorten Agnieszka Woźniak. Dodała, że w niedzielę sklepy będą zamknięte, w poniedziałek część właścicieli sklepy otworzy, ale godziny są ustalane indywidualnie.

Reklama

Sklepy Żabka i Freshmarket, jak informuje biuro prasowe operatora tych sieci, w Wielką Sobotę będą otwarte w standardowych godzinach. W niedzielę i poniedziałek Wielkanocny decyzję o otwarciu sklepów Żabka i Freshmarket podejmą osoby prowadzące poszczególne placówki. Sklepy, które zostaną otwarte w święta, czynne będą jednak krócej niż zwykle, w zależności od indywidualnej decyzji franczyzobiorców - w godz. 9-19 lub 11-21.

Poczta Polska w każdym z regionów będzie pracowała inaczej. Rzecznik Poczty Polskiej Zbigniew Baranowski powiedział PAP, że każdy region indywidualnie planuje pracę placówek pocztowych w sobotę 15 kwietnia. Dodał, że "dotyczy to godzin otwarcia i liczby czynnych okienek". Szczegóły dotyczące każdej placówki można sprawdzić na stronie internetowej lub w poszczególnych placówkach pocztowych.

Urzędy Skarbowe w Wielką Sobotę nie będą czynne. Nic też nie załatwimy w stołecznym ratuszu, w piątek urzędnicy przyjmują w standardowych godzinach.

Oddziały PZU już w Wielki Piątek będą czynne tylko do godz. 14., a w sobotę będą zamknięte.