Hannover Re: straty po Harveyu mniejsze niż po Katrinie czy Sandy

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
28 sierpnia 2017, 14:12
Zniszczenia spowodowane przez huragan Harvey, który w piątek uderzył w wybrzeże Teksasu, a później osłabł i przekształcił się w burzę tropikalną, są znacznie mniejsze, niż te wywołane przez huragany Katrina czy Sandy - podała w poniedziałek firma Hannover Re.

Według Hannover Re, jednej z największych na świecie firm reasekuracyjnych z siedzibą w Hanowerze, huragan Katrina w roku 2005 w Nowym Orleanie spowodował straty w wysokości ok. 80 mld dolarów, a straty po przejściu huraganu Sandy w roku 2012 wyniosły ok. 36 mld dolarów.

"W przypadku huraganu Harvey jesteśmy daleko od skali Katriny i Sandy" - oznajmiła przedstawicielka Hannover Re. Dotychczasowe straty są szacowane na mniej niż 3 mld dolarów - twierdzi ta pragnąca zachować anonimowość osoba, mająca dostęp do wstępnych danych szacunkowych. Zaznaczyła, że przemysł wciąż szacuje straty, a żywioł jeszcze nie ustał.

Według prognoz Harvey miał przynieść w poniedziałek w Houston więcej opadów pogarszając jeszcze bardziej sytuację powodziową. Powódź sparaliżowała to czwarte pod względem wielkości miasto w USA - pisze Reuters. Dotychczasowe oficjalne dane mówią o co najmniej dwóch ofiarach śmiertelnych kataklizmu. Ratownicy zabrali z dachów zalanych samochodów i domów ponad 1000 osób.

We wtorek do Teksasu ma się udać prezydent USA Donald Trump, aby na miejscu zapoznać się ze skutkami huraganu Harvey i katastrofalnych powodzi - poinformowała w niedzielę rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders. (PAP)

mmp/ ap/

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło: PAP
Zapisz się na newsletter
Zapraszamy na newsletter Forsal.pl zawierający najważniejsze i najciekawsze informacje ze świata gospodarki, finansów i bezpieczeństwa.

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj