Polska w grupie państw z najgorszym systemem ochrony zdrowia w Europie

30 stycznia 2018, 10:51 | Aktualizacja: 30.01.2018, 10:52
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Długi czas oczekiwania na leczenie. Słaby dostęp do nowoczesnych terapii antynowotworowych. Mała liczba zabiegów usuwania zaćmy oraz przeszczepów nerek. A także wysoki odsetek cesarskich cięć – to główne powody fatalnej oceny polskiej służby zdrowia na tle innych państw europejskich.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (43)

  • Edyward(2018-01-30 11:08) Zgłoś naruszenie 49102

    Zadziwiające, że większość znajomych wraca z zagranicy do Polski jak muszą wyleczyć zęby albo mieć poważniejsza operację. Oj jaka ta polska służba zdrowia niedobra

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Anka(2018-01-30 11:57) Zgłoś naruszenie 1419

    Nie mozliwe. Jestem w irlandii i tutaj nawet cytologie dopiero pare lay temu za czyli sprawdzac, na wyniki Trzeba czekamy 3 tygodnie bo musze wysylac po wyniki do usa. Nie mowiac o innych kwestiach

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • KBKB(2018-01-30 12:00) Zgłoś naruszenie 2077

    Pół zachodu wali do Polski, by leczyć żeby u stomatloga ! Jaka ta służba zdrowia jest musi być fatalna ...

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • NHS kpina(2018-01-30 12:31) Zgłoś naruszenie 3947

    Każdy emigrant w UK leży na podłodze i wyje ze śmiechu po przeczytaniu tych bzdur.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2018-01-30 12:34) Zgłoś naruszenie 598

    Smutna prawda!!!

    Odpowiedz
  • kozadowoza(2018-01-30 13:43) Zgłoś naruszenie 9010

    Wincyj socjalizmu! Nam siem należy! Wincyj!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Jastrzab(2018-01-30 13:46) Zgłoś naruszenie 1118

    Chyba przesada, jestem w uk juz przeszlo 4 lata i brakuje mi niesamowicie polskiej sluzby zdrowia. Angielska można powiedzieć, że nie istnieje. I wiem, że niektórzy myślą, że to mit że angielski lekarz sprawdza w google co pacjentowi dolega bo to jest wręcz niemożliwe. Żeby uwierzyć trzeba być samemu w takiej sytuacji się znaleźć czego żadnemu imigrantowi nie życzę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • R(2018-01-30 14:06) Zgłoś naruszenie 6243

    Jak ta słuzba zdrowia ma działac sprawni jak POŁOWA pracujacych udaje, że płaci (rolnicy KRUS) a kożysta jak każdy inny. Zlikwidować przywileje to starczy dla wszystkich.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Byłem Widziałem (2018-01-30 14:13) Zgłoś naruszenie 1715

    Ostatnio byłem u prywatnego okulisty w Londynie. Dał mi na wszelki wypadek skierowanie do szpitala by sprawdzić oczy. Zadzwoniłem i umówiłem się na sprawdzian oczy. Data za 9 miesięcy! Po 7 miesiącach dostałem list czy nadal idę na sprawdzian i jak nie odpowiem to zostanie anulowany. Wreszcie po 9 miesiącach poszedłem na sprawdzian ale lekarz nie miał czasu był jakiś ważniejszy pacjent i zbadała mnie pielęgniarka!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • ONA(2018-01-30 16:21) Zgłoś naruszenie 311

    w anii dziekuj Bogu jak wrócisz cały z badań i dziekuj Bogu jak nie pomyæa ciebie z innym pacjentem.

    Odpowiedz
  • karabinieri(2018-01-30 16:28) Zgłoś naruszenie 139

    co chwila jakas rewelacja. Trzeba być mułem, zeby tego nie widzieć. bolsza to ukraina tylko jeszcze utrzymywana przy zyciu przez Niemców.

    Odpowiedz
  • autor(2018-01-30 17:53) Zgłoś naruszenie 736

    To jest bujda na resorach. W USA i zachodniej Europie ludzie nie mają zębów bo ich nie stać na stomatologa a tam nie ma państwowej służby zdrowia. To jest wszystko sciemnianie. U nas jest dobra opieka.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Nie ma służby zdrowia(2018-01-30 17:55) Zgłoś naruszenie 105

    W Polsce mamy OCHRONĘ zdrowia patałachy, służby mają przywileje (wcześniejsze emerytury) czego nie można powiedzieć o pracownikach ochrony zdrowia.

    Odpowiedz
  • mm(2018-01-30 19:25) Zgłoś naruszenie 310

    Ci ktorzy powoluja sie Wielkka Brytanie: przypominam, ze Wlk.Brytania wlasciwie NIE jest juz w Unii. Zostalo tylko kilkanascie miesiecy. Rozwod jest w toku, trwaja rozprawy rozwodowe, wiec nie ma o czym mowic.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Terminator(2018-01-30 19:43) Zgłoś naruszenie 5511

    O cholera!Chyba jutro pójdę do okulisty (prywatnego)!Dopiero teraz zobaczyłem!W Albanii (596pkt.) jest lepszy system ochrony zdrowia niż w Polsce (584pkt.)!!!To kraj ponad 2x biedniejszy od Polski!Kompliment! Panie Prof. Szumowski jak to możliwe???Niech pan poleci nowym rządowym samolotem do Tirany i zobaczy!Hehehe.

    Odpowiedz
  • sert(2018-01-30 19:46) Zgłoś naruszenie 262

    Dlaczego tyle cięć cesarskich ? Bo lekarze się boją spraw sądowych. Nikt ich za niepotrzebne cięcie nie ściga, a gdyby raz w swoim życiu nie zrobili cięcia to resztę życia spędzą na salach sądowych.

    Odpowiedz
  • Links17(2018-01-30 19:57) Zgłoś naruszenie 103

    Miejsce w rankingu to chyba raczej sukces! No bo jak wytłumaczyć to, iż Grecja posiadając 3 razy więcej lekarzy ( na 1000 mieszkańców ) jest daleko za nami?

    Odpowiedz
  • smutek(2018-01-30 22:35) Zgłoś naruszenie 7617

    A będzie jeszcze gorzej. Już PIS nam to zagwarantuje :(

    Odpowiedz
  • Lanter(2018-01-31 16:45) Zgłoś naruszenie 87

    Czy redachtory maja nas za głupów? W Holandii? Super słuzba zdrowia??? Kto sie tam leczył to wie, że głównym lekarstem jest paracetamol n a wszystko a potem jak cie wyleczą to staraj się o rentę. Lewactwo kasore bierze za nieróbstwo i parcie w kraju widząc zagranicę jedynie na wojażach wypoczynkowo-iwentowych. Ludzie mieszkajacy i pracujący tam widza to z bliska.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Teresa szymkowska(2018-02-01 10:29) Zgłoś naruszenie 310

    Ja mieszkam we Francji i lecze sue w Polsce i nie tylko u stomatologa. Dla mnie najgorsza sluzna zdrowia i szpitale sa we Francji. W Polsce mamy dovrych lekarzy ktorzy chca leczyc oczywiscie to wszystko kosztuje ale jest. SYSTEM ZDROWOTNY we Francji to dramat.

    Odpowiedz