Leo Express potwierdził dziś, że zaczyna obiecywane od dawna przejazdy do Polski. Przewoźnik jest już pewny, że na dniach otrzyma od Urzędu Transportu Kolejowego zezwolenia dopuszczające tabor do ruchu po polskich torach. Właśnie ogłosił dokładną datę startu. Ruszyła też sprzedaż biletów. Pierwszy kurs z Pragi przez Katowice do Krakowa zaplanowano w piątek, 20 lipca. W drugą stronę skład wyruszy dzień później.

20 lipca to historyczna chwila, nad którą długo pracowaliśmy! Polska i Czechy będą mieć znów nieco bliżej do siebie. Zachęcam wszystkich do wakacyjnych podróży naszymi pociągami. Nasz rozkład jest dopasowany na przykład pod weekendowe wyjazdy do Pragi lub do Ołomuńca – mówi Peter Koehler, prezes Leo Express.

Rozkład jazdy na razie zakłada kursy w weekendy. Z Krakowa do Pragi pociąg pojedzie w poniedziałki i soboty. Pociąg wyruszy ze stolicy Małopolski o godz. 05:04, z Katowic o 06:57 a do Pragi dotrze na 11:39. Czas jazdy z Krakowa do Pragi będzie wynosił 6 godzin 35 minut, a z Katowic do Pragi 4 godziny 42 minuty. W drugą stronę z Pragi do Krakowa skład będzie kursował w piątki i niedziele. Ze stolicy Czech wyruszy o godz. 16:10. Przyjazd do Katowic został zaplanowany krótko po 21-ej, a do Krakowa o 23:19.

Ceny biletów

Ceny biletów zaczynają się już od 19 złotych. Średnia cena za przejazd w najpopularniejszej klasie Economy z Krakowa do Pragi będzie oscylować między 60 a 80 złotych, z Katowic do Ołomuńca będzie to około 35-45 złotych. Oprócz tego w pociągu dostępne są miejsca w klasie Business i w najlepszej klasie Premium.

Leo Express stosuje system znany z tanich linii lotniczych. Im wcześniej kupimy bilet, tym pojedziemy taniej. Bilet można kupić na stronie internetowej przewoźnika lub w sieci partnerskich punktów stacjonarnych, na przykład w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich na dworcu kolejowym w Katowicach.

>>> Czytaj też: Wild: W najbliższym miesiącu powstanie spółka do budowy szlaków kolejowych zw. z CPK