KGHM Polska Miedź nie myśli o zbyciu projektu Sierra Gorda, poinformował prezes Marcin Chludziński.

"W tej chwili nie mamy planów zbycia projektu Sierra Gorda. Mimo, że projekt historycznie jest trudny, to udaje nam się odbudowywać jego wartość" - powiedział Chludziński dziennikarzom.

Prezes wskazał też, że zarząd na bieżąco analizuje kwestię wartości aktywów zagranicznych, ale nie widzi potrzeby zmian odpisów. "Na razie nie ma przesłanek do tego, by myśleć o zmianie sytuacji, jeśli chodzi o nowe odpisy" - powiedział.

KGHM przypomniał w komunikacie, że przeprowadził przegląd aktywów zagranicznych.

"W jego wyniku zracjonalizowano strategię w obszarze produkcji KGHM International i Sierra Gorda. Chilijska spółka skoncentruje się na Programie Usuwania Wąskich Gardeł, który zakłada zwiększenie średniorocznych dziennych wolumenów przerobu do poziomu 130, a następnie 140 tys. ton w oparciu o istniejącą infrastrukturę oraz niezbędne inwestycje. Właściciele Sierra Gorda zatwierdzili m.in. zakup dodatkowych młynów wieżowych oraz trzeciego zagęszczacza odpadów poflotacyjnych, które są kluczowymi elementami Programu" - czytamy w komunikacie.

Reklama

KGHM posiada 55 proc. udziałów w chilijskiej kopalni, podczas gdy pozostałe 45 proc. należy do japońskiego koncernu Sumitomo.

KGHM Polska Miedź posiada szerokie portfolio projektów eksploracyjnych, rozwojowych i produkcyjnych w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Chile i USA. Jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1997 r.

>>> Czytaj też: KGHM nie powinien przejmować kopalni Sierra Gorda. Druzgocąca krytyka NIK