Premier mówił we wtorek podczas spotkania "Liderzy rozwoju", że rząd uczy się wspierać polskich przedsiębiorców, a celem wtorkowego spotkania jest m.in. wypracowanie następnych mechanizmów, rozwiązań, które nie uszczuplą za bardzo dochodów budżetowych, ale jednocześnie doprowadzą do dalszej poprawy warunków gospodarowania, do wsparcia polskich firm na rynkach międzynarodowych.

"To jest mój podstawowy cel na tę drugą kadencję. Tak będę działał, żeby polski kapitał, polskie firmy, zawsze miały jak najbardziej z górki" - zadeklarował premier. Podkreślił, że wie doskonale, iż polityka klimatyczna, dyrektywy unijne, inne instrumenty legislacyjne w UE i poszczególnych państwach członkowskich są używane przez nie w taki sposób, żeby tamte firmy jak najbardziej z nich korzystały.

"My się też tego uczymy, będziemy się uczyć od najlepszych. Myślę, że już nawet czasami wyprzedzamy ich w niektórych obszarach. Ale chcę państwu obiecać: polska polityka gospodarcza, polska polityka przemysłowa, polityka zmian w instytucjach ma służyć polskim firmom" - mówił.

Premier wyraził też nadzieję, że dyskusja "będzie pewnym etapem na drodze do wypracowywania" koncepcji Polski Spółki Akcyjnej.

>>> Czytaj też: Po co prezes GetBacku odwiedzał CBA?