Bank poinformował, że jesienią zaproponuje klientom indywidualnym i firmom swoje produkty depozytowe, kredytowe i inwestycyjne. Na początek bank chce uruchomić kilkadziesiąt placówek banku, skupionych w 10 regionach, w 50 największych miastach oraz 8 centrów biznesowych. Wkrótce po uzyskaniu zezwolenia KNF rozpocznie także działalność biuro maklerskie.

W ciągu 3 lat bank chce mieć ok. miliona klientów oraz od 2 do 4 proc. udziałów w rynku w zależności od kategorii produktów i usług. W tym czasie zostanie otwartych 200 oddziałów i ponad 400 agencji. Alior Bank poinformował, że w swoich oddziałach zamierza zużywać o połowę mniej papieru niż banki tradycyjne, dzięki zastosowaniu ekranów dotykowych. Bank podaje, że przygotowując ofertę zasięgał opinii ponad 50 tys. osób, w tym 48 tys. w Internecie.

Alior Bank zatrudnia obecnie 1300 osób, z czego 870 to doradcy klienta. Średnia wieku to prawie 34 lata, bank zebrał pracowników z 33 polskich i zagranicznych instytucji finansowych. Docelowo w banku ma pracować 3500 osób. Średnia powierzchnia użytkowa oddziału Alior Banku ma mieć 250 mkw. Centrum operacyjne banku jest w Krakowie, a centrala w Warszawie.

Kilka dni temu bank podpisał umowę w sprawie obsługi wydawnictwa i personalizacji kart z firmą First Data. Umowa dotyczy wydawania i personalizacji kart, zarządzania bazą kart, autoryzację i rozliczanie transakcji, obsługe reklamacji i bieżący monitoring transakcji.

Reklama

Alior Bank ma też już podpisane listy intencyjne z Commercial Union TFI i Skarbiec TFI w sprawie dystrybucji jednostek uczestnictwa tych funduszy.

Kapitał własny banku wynosi 1,5 miliarda złotych. Bankiem kieruje trzyosobowy zarząd w składzie: Wojciech Sobieraj – prezes zarządu, Niels Lundorff -wiceprezes oraz Cezary Smorszczewski - wiceprezes. Skład zarządu zostanie rozszerzony o kolejne osoby na dalszym etapie działalności banku.

AL