Asseco Poland podało, że pierwsze kalkulacje wskazują, iż optymalne zatrudnienie w pionie odpowiedzialnym za integrację to około 430 osób. W komunikacie podano też, że obecnie w aktywach integracyjnych zatrudnionych jest około 600 osób.

Redukcja zatrudnienia na poziomie 170 osób, może przynieść istotne oszczędności.

Asseco Poland i ABG obecnie są w trakcie połączenia, które ma na celu dalsze porządkowanie aktywów grupy. Po fuzji tych firm zostanie wydzielone nowe ABG, w 100 proc. kontrolowane przez Asseco Poland.

Nowe ABG będzie firmą softwarową oferującą produkty dla rolnictwa, telekomunikacji, służby zdrowia i zakładów użyteczności publicznej. Według wcześniejszych informacji nowe ABG ma zatrudniać około 1 tys. osób.

Reklama

Oprócz redukcji zatrudnienia w aktywach odpowiedzialnych za integrację, porządki w grupie Asseco mają przynieść także oszczędności wynikające z redukcji kosztów tzw. back-office.

- W wyniku połączenia planowane jest uzyskanie szeregu synergii, w tym także synergii kosztowych. Oszczędności będą głównie wynikały ze zwolnień pracowników z tzw. back-office tj. z działów księgowości, finansów, administracji, logistyki, kadr i marketingu - napisano w memorandum informacyjnym sporządzonym w związku z połączeniem Asseco Poland z ABG.

W sierpniu br. zatrudnienie w grupie Asseco wynosiło 8,1 tys. osób, a w Asseco Poland 2,2 tys. osób. Zatrudnienie w grupie ABG w tym czasie wynosiło 1,5 tys. osób.

POL / ISB