"Wszystko wskazuje na to, że nasze przychody w ubiegłym roku zanotowały wzrost w przedziale między 10, a 15 proc. Mniejsza dynamika niż wcześniej szacowaliśmy wynika z faktu, że niektóre kontrakty przesunęły się na 2011 r. jak np. część prac na Stadionie Narodowym. W wynikach za 2010 r. nie będzie jednak żadnych rezerw z tego powodu" - powiedział w wywiadzie dla PAP Jaguś.

"Wynik za miniony rok powinien być zbliżony do wyniku za 2009 r., jest jednak za wcześnie, żeby powiedzieć jaki on dokładnie był. Na pewno nie będzie dużo niższy, ani dużo wyższy niż rok temu. Odchylenia nie powinny być jednak wyższe niż +/- 1 mln zł" - dodał.
Przedstawiciele spółki na konferencji po wynikach za III kw. informowali, że przychody w całym 2010 r. mogą wzrosnąć o około 20 proc.

Qumak-Sekom miał w 2009 r. 14,31 mln zł zysku netto, 16,1 mln zł zysku operacyjnego i 293,45 mln zł przychodów.

Prezes poinformował, że kontrakt, jaki spółka realizuje na Stadionie Narodowym jest wyjątkowo trudny, ale obecnie ciężko jest powiedzieć, czy może się on wiązać z jakimiś rezerwami w bieżącym roku.

W styczniu 2010 r. Qumak-Sekom, Elektrobudowa i Agat podpisały z Hydrobudową Polską i Alpine Construction Polska kontrakt na wykonanie kompleksowych robót elektroenergetycznych, słaboprądowych i związanych z systemami automatyki budynków na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wartość kontraktu wynosiła 91 mln zł netto. Według ostatnich danych termin zakończenia tego kontraktu to 30 czerwca 2011 r.

Na początku 2010 r. wartość portfela zamówień Qumaka-Sekom wynosiła około 170 mln zł. Na początku bieżącego roku portfel miał wartość około 233 mln zł.

"Nasz backlog cały czas rośnie, jest wyższy niż przed rokiem i na początku roku miał wartość 233 mln zł, w tym około 95 proc. prac przypada na bieżący rok. Z wiedzy jaką obecnie mamy wnioskujemy, że ten rok nie będzie zły, bo backlog jest duży, więc mamy już lepszą sytuację startową" - powiedział prezes.

"W bieżącym roku powinno nastąpić wyrównanie obszaru IT z obszarem budynkowym, więc może to być dobry rok dla Pionu Integracji Systemowej i Pionu Aplikacji Biznesowych. Przestaniemy być postrzegani jako firma, która ma jeden silniejszy pion czyli budynkowy i dwa słabsze. Progres wyników na 2011 r. będzie z większym udziałem pionów informatycznych, a nie tylko Pionu Technologii Inteligentnego Budynku" - dodał.

W ocenie Jagusia spółka nie odczuwa obecnie istotnej poprawy sytuacji rynkowej w porównaniu z tą przed rokiem.

"W dalszym ciągu biznes żyje traumą kryzysu, co powoduje zachwianie właściwego poziomu marż, co wcale nie jest dobre dla tych, którzy sprzedają, ani dla tych, którzy kupują. Nie odczuwamy ożywienia, choć są obszary, w których widać, że ruszają nowe projekty" - powiedział.

Qumak-Sekom planuje budowę centrum przetwarzania danych w Krakowie. Wcześniej informował, że chce ją sfinansować w min. 50 proc. środkami własnymi oraz emisją lub długiem bankowym, lub z użyciem obu tych źródeł. Obecnie trwają prace koncepcyjne na budową centrum, oraz prowadzone są rozmowy w sprawie zakupu działki.

"Cały czas trwają prace koncepcyjne nad centrum danych, ma to być projekt bardziej optymalny kosztowo. Niebawem mamy się spotkać z przedstawicielami krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej i Uniwersytetu Jagiellońskiego - wówczas będziemy wiedzieli ile będzie kosztowała działka. Chcielibyśmy rozpocząć budowę w tym roku. Większość ustaleń już zapadła, ale niewiadomą jest cena" - powiedział Jaguś.

Prezes poinformował, że Qumak-Sekom na pewno wypłaci dywidendę z zysku za 2010 r., ale jej wysokość będzie zależała głównie od projektu data center.

"Jeśli budżet będzie bardziej optymalny to dywidenda będzie wyższa, jeśli budżet będzie bardziej wymagający to będzie ona odpowiednio niższa. Nie chcemy wypłacać dywidendy symbolicznej np. w wysokości 1 mln zł, ale też nie chcemy wypłacać dywidendy, która pochłonie cały zysk. Dywidenda ma być zauważalna dla akcjonariuszy i jednocześnie bezpieczna dla spółki" - powiedział.

Z zysku za 2009 r. spółka wypłaciła 1 zł dywidendy na akcję. Rok wcześniej było to 35 gr. na akcję.