"Aby legenda była wciąż żywa, trzeba ciągle zmieniać punkt widzenia" - powiedziała Andrea d'Avack, prezes Chanel Fragrance and Beauty. Teraz przyszedł czas na męski punkt widzenia. W 91-letniej historii perfum Chanel No.5 nigdy nie zdarzyło się, by ich twarzą był przedstawiciel płci brzydkiej.

Francuski dom mody podkreśla, że wykorzysta wizerunek Brada Pitta tylko w reklamie zapachu No.5. Hollywoodzki aktor dołączy tym samym do grona znakomitości, które promowały słynny zapach - takich jak Catherine Deneuve, Nicole Kidman czy Vanessy Paradis.

Twórcą reklamy jest Joe Wright. Brytyjski reżyser współpracuje z Chanel od 2006 roku. Nagrał dla tego domu mody już kilka reklamówek, m.in. z udziałem Keiry Knightley. Najnowsza reklama zrealizowana przez Wrighta przedstawia Brada Pitta, który, jak się może najpierw wydawać, zwraca się do kobiety. W rzeczywistości jednak mówi do perfum.

Reklama w wersji wideo będzie mieć swoją premierę 15 października. W formie zdjęciowej ukaże się natomiast w listopadowych numerach kolorowych magazynów. D'Avack podkreśla, że w kampanii wykorzystane będą również media społecznościowe.

Nie wiadomo, jakie wynagrodzenie otrzymał Pitt, ale nieoficjalnie mówi się, że otrzymał czek opiewający na kwotę 7 mln dolarów.