Sąd przyjął trzy kolejne wnioski o upadłość likwidacyjną Ganta i wyznaczył nadzorcę. W związku z tymi wnioskami oraz wcześniejszymi trzema wnioskami o upadłość likwidacyjną i wnioskiem o upadłość układową złożonym przez samą spółkę Gant, sąd zabezpieczył majątek spółki przez ustanowienie nadzorcy sądowego, podała spółka w osobnych komunikatach.

"Zarząd emitenta oficjalnie potwierdza informację o złożeniu do Sądu Rejonowego dla Wrocławia Krzyków, VIII Wydział Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych kolejnych trzech wniosków o upadłość likwidacyjną Emitenta przez Betaco Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Rafała Motylskiego i Artura Malinowskiego, które zostały następnie połączone przez ww. sąd do wspólnego rozpoznania" - głosi pierwszy komunikat.

W drugim komunikacie Gant poinformował o ustanowieniu Marka Rybaka tymczasowym nadzorcą sądowym.

"Zarząd spółki informuje, iż (...) powziął wiadomość o postanowieniu Sądu Rejonowego dla Wrocławia Fabrycznej we Wrocławiu, VIII Wydział Gospodarczy ds. Upadłościowych i Naprawczych z dnia 18.10.2013 r., w ww. Sąd którym postanowił, że w sprawie z połączonych wniosków wierzycieli Franciszki Kruszewskiej, Jacka Skwaronia, Piotra Pilwińskiego, Betaco Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, Rafała Motylskiego i Artura Malinowskiego o ogłoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku Emitenta oraz wniosku własnego Emitenta o ogłoszenie upadłości Emitenta (...) dokonuje się zabezpieczenia majątku Emitenta przez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego w osobie Pana Marka Rybaka" - czytamy w komunikacie.

Reklama

W dniu 2 października wnioski o upadłość likwidacyjną Ganta złożone zostały przez Franciszkę Kruszewską, Jacka Skwaronia i Piotra Pilwińskiego. Natomiast 16 października Gant Development złożył wniosek o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Wrocławski sąd potwierdził, że wyznaczył termin pierwszej rozprawy na 30 października.

Grupa Kapitałowa Gant Development jest holdingiem kilkudziesięciu spółek celowych prowadzących działalność deweloperską i budowlaną. Aktywność deweloperska koncentruje się na budowie lokali mieszkalnych i usługowych, a także sprzedaży i zarządzaniu wybudowanymi nieruchomościami. Grupa obecna jest w siedmiu polskich miastach: Warszawa, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Kraków, Opole i Polanica Zdrój. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 403,38 mln zł w 2012 r. przy 412 mln zł straty netto.