„Nasze plany zakładają dalszy rozwój organiczny i akwizycje fabryk na terenach Wspólnoty Niepodległych Państw i ASEAN, czyli tak zwanych 'pharmerging markets'. Inwestycje w tamtych regionach świata dają szansę na dwucyfrowe stopy zwrotu. Ze względu na rosnącą kapitalizację spółki planujemy wejście na główny parkiet GPW już w 2014 roku – powiedział Bednarczyk, cytowany w komunikacie.

Obecnie spółka przeprowadza emisję obligacji do 10 mln zł. Zapisy potrwają do 10 grudnia 2013 roku.

„Ponad 9,5% w skali roku w pierwszym okresie odsetkowym zarobią inwestorzy, którzy zdecydują się na zakup obligacji serii C w publicznej emisji prowadzonej przez Polfę. Dzięki emisji Polfa chce wprowadzić innowacyjne urządzenia medyczne, onkologiczne leki refundowane lub sprzedawane w przetargach na wszystkie krajowe rynki, na których działa. Kolejny cel to rozwój krajowej i zagranicznej sieci sprzedaży" – czytamy w komunikacie.

Obligacje serii C Polfy mają 3-letni okres zapadalności i 3-miesięczny kupon (odsetki będą wypłacane co kwartał). Będą one zabezpieczone znakiem towarowym Polfy, którego wartość godziwa została wyceniona na ponad 21 mln złotych. Papiery są oferowane inwestorom indywidualnym i instytucjonalnym. Jedna obligacja kosztuje 1000 zł. Oprocentowanie w kolejnych kwartałach – WIBOR3M + 7% w skali roku. Zamiarem Polfy jest, aby obligacje były notowane na Catalyst.

Reklama

Polfa to marka istniejąca od 1945 roku. Obecnie firma z Polski sprzedaje leki i sprzęt medyczny także na Ukrainie, w Kazachstanie i w Bułgarii.