Wstępne dane uwzględniają prognozy dotyczące otrzymania bonusów i premii posprzedażnych od producentów oraz bez uwzględniania funduszy marketingowych od producentów na częściowe refinansowanie działań promocyjnych. W tym okresie nie wystąpiły zdarzenia jednorazowe o istotnym wpływie na wyniki handlowe spółki, podano w komunikacie.
"Na tak dobre wyniki wypracowane w styczniu tego roku wpłynęła lepsza sprzedaż do klientów biznesowych (obsługa przedsiębiorstw) oraz wzrost sprzedaży detalicznej w modelu agencyjnym i franczyzowym. Dostrzegamy ożywienie w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, które odczuwając poprawę perspektyw rozwoju własnych biznesów, śmielej inwestują w niezbędne projekty informatyczne" - powiedział prezes spółki Wojciech Buczkowski, cytowany w komunikacie.
Zainteresowaniem cieszą się w szczególności nowoczesna infrastruktura sieciowa i serwery, które dzięki możliwości wirtualizacji i znacznie większym mocom obliczeniowym są w stanie zastąpić stare energochłonne rozwiązania, dodał.
"Notujemy także spore zainteresowanie systemami bezpieczeństwa, elektronicznymi systemami obiegu dokumentacji, outsourcingiem druku i systemami typu business intelligence. Z zadowoleniem obserwujemy też wzrost sprzedaży detalicznej w modelu agencyjnym, a także lepsze wyniki salonów franczyzowych. Niezmiennie rośnie sprzedaż w kanale e-commerce" - powiedział także prezes.
Komputronik, dystrybutor sprzętu IT, jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Spółka wchodzi w skład Grupy Kapitałowej Komputronik, do której należy również Benchmark Sp. z o.o., Idea Nord sp. z o.o., Movity sp. z o.o., a także czeska spółka K24 s.r.o.