Rosja ostrzega, Zachód obiecuje pomoc: bitwa o Ukrainę wchodzi w nową fazę

25 lutego 2014, 05:41
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

W czasie gdy szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton rozmawiała wczoraj w Kijowie o wsparciu ukraińskiej gospodarki, Rosja ustami premiera Dmitrija Miedwiediewa kwestionowała legitymację nowych władz i ostrzegała, że nie będzie się bezczynnie przyglądała, jeśli życie jej obywateli będzie zagrożone.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (7)

  • korina(2014-02-25 16:37) Zgłoś naruszenie 00

    O właśnie, a Śląsk z tą "autonomią"?

    Odpowiedz
  • wyborca(2014-02-25 06:10) Zgłoś naruszenie 00

    Ale się wpakowaliśmy z tą Ukrainą, ja na tych ukrainofilów typu Kwaśniewski, Kowal i reszta z pewnością głosować nie będę, bo dla mnie to co robią jest zwyczajnie głupie i szkodliwe, niech zajmą się Polską i tym by tu powstawały inwestycje a nie całą swoją bytność w polityce przeznaczają na Ukrainę, z którą mamy fatalną historię, a teraz jeszcze będziemy musieli za ich harce w piaskownicy płacić, a w przyszłości też tracić fundusze europejskie. Normalny idiotyzm

    Odpowiedz
  • Wojciech(2014-02-25 08:16) Zgłoś naruszenie 00

    Taaak... Gazociąg do Norwegii też był za drogi i bezpodstawny wobec trzeźwej kalkulacji - no bo przecież kto normalny zapłaci 200$ za gaz norweski gdy z Rosji mamy tę samą ilość po 179... argumentował pan minister... :)

    Ale się wpakowaliśmy z tą Ukrainą, ja na tych ukrainofilów typu Kwaśniewski, Kowal i reszta z pewnością głosować nie będę, bo dla mnie to co robią jest zwyczajnie głupie i szkodliwe, niech zajmą się Polską i tym by tu powstawały inwestycje a nie całą swoją bytność w polityce przeznaczają na Ukrainę, z którą mamy fatalną historię, a teraz jeszcze będziemy musieli za ich harce w piaskownicy płacić, a w przyszłości też tracić fundusze europejskie. Normalny idiotyzm

    Odpowiedz
  • ert(2014-02-25 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    Głupie rezuny myślą pewnie, że te zachodnie /oprócz polskich - Solidaruchy zrobią wszystko/ obietnice to tak na poważnie. Ukraina jest potrzebna zachodowi jak piąte koło u wozu, jej użyteczność polega na nieprzeciętnej możliwości szkodzenia Rosji i nic więcej.

    Odpowiedz
  • Lwowiak(2014-02-25 16:34) Zgłoś naruszenie 00

    Głupie rezuny myślą pewnie, że te zachodnie /oprócz polskich - Solidaruchy zrobią wszystko/ obietnice to tak na poważnie. Ukraina jest potrzebna zachodowi jak piąte koło u wozu, jej użyteczność polega na nieprzeciętnej możliwości szkodzenia Rosji i nic więcej.
    masz absolutnie RACJĘ / Oni zrobią wszystko co będzie szkodziło Polsce/ ponadto jest to eksperyment i precedens do zastosowania w Polsce. RAŚ występuje o autonomie, przegrywa w Polsce, przegrywa w Strasburgu / chyba, ze Niemcy będą gotowi/ i w rozpaczy wyprowadza 300 tys ludzi na ulice bądź zajmują urzędy. Do Katowic zjeżdżają się niemieccy Ślązacy i głoszą potrzebę powrotu do Heimatu. W Warszawie mamy kryzys - Polnische Wirtschaft - a Niemcy oferują ład, porządek i 100 mld euro. Bawią się S-s Polską i myślą, że ktoś w Moskwie, Berlinie i Waszyngtonie poważnie ich bierze. RÓBTA CO CHCETA dalej ....

    Odpowiedz
  • korina(2014-02-25 16:34) Zgłoś naruszenie 00

    Boję się, że Polska zapłaci za tą bezgraniczną miłość do Ukrainy. Najpierw ciągnęliśmy ich do UE, tak, jakby tu pieniądze leżały na ulicy. Teraz nagle wszyscy im mówią, że do Unii owszem, że pieniążki owszem, ale jakie ciężkie reformy przed nimi i może za 10 lat... No to trzeba było to powiedzieć tym młodym na Majdanie zamiast ich podjudzać. Nie wiem, jak oni przyjmią bezrobocie, wyższe podatki itp. Jeżeli teraz Rosja zaatakuje, to Cały Zachód pięknie się wycofa,(bo nikt nie będzie umierał za Ukrainę), oczywiściwe poza wyrazami oburzenia itp. A my zostaniemy sami u boku Ukrainy. No i wtedy obudzimy się jak zwykle z ręką w nocniku. Żle było, jak był spokój? Putin nie raz pokazał, że nikt mu nie podskoczy.

    Odpowiedz
  • Gość(2014-02-25 16:46) Zgłoś naruszenie 00

    Boję się, że Polska zapłaci za tą bezgraniczną miłość do Ukrainy. Najpierw ciągnęliśmy ich do UE, tak, jakby tu pieniądze leżały na ulicy. Teraz nagle wszyscy im mówią, że do Unii owszem, że pieniążki owszem, ale jakie ciężkie reformy przed nimi i może za 10 lat... No to trzeba było to powiedzieć tym młodym na Majdanie zamiast ich podjudzać. Nie wiem, jak oni przyjmią bezrobocie, wyższe podatki itp. Jeżeli teraz Rosja zaatakuje, to Cały Zachód pięknie się wycofa,(bo nikt nie będzie umierał za Ukrainę), oczywiściwe poza wyrazami oburzenia itp. A my zostaniemy sami u boku Ukrainy. No i wtedy obudzimy się jak zwykle z ręką w nocniku. Żle było, jak był spokój? Putin nie raz pokazał, że nikt mu nie podskoczy.
    Korina powinnaś wiedzieć, że problemem Świata nie jest Rosja, a tylko USA i ich partnerzy, konkretnie koła finansowo-przemysłowe opierające rozwój tegoż Swiata na spekulacji i chciwości kosztem miliardów ludzi i krajów rozwijających się ! Wywołają poprzez miękkie i twarde oddziaływanie każdą wojnę i każda niegodziwość bo cała ich moralność to jest ZYSK. A dla młodzieży mieli i będa mieć jedno przesłanie - bawcie się i pracujcie, pracujcie i bawcie się z naciskiem bawcie się najlepiej w związkach homo ...i być singlem to jest TO. Dla nich każda idea, która ogranicza konsumpcje jest zbrodnią, łącznie z Dekalogiem. Jak sądzisz USA podzielą się Swiatem z Chinami ? Kto pierwszy zaatakuje za 10 - 15 lat ?

    Odpowiedz