Unimot Gaz przeniesie notowania z NewConnect na rynek główny GPW prawdopodobnie w II połowie 2015 r., poinformował agencję ISBnews szef rady nadzorczej spółki, Adam Sikorski.

Według niego, jeszcze w tym miesiącu zapadnie decyzja, czy temu procesowi będzie towarzyszyć emisja akcji, czy też spółka zdecyduje się na wcześniejszą emisję obligacji wartych ok. 20 mln zł.

"Przeniesienie notowań Unimot Gaz na rynek główny GPW jest celem średniookresowym, który chcielibyśmy bezwzględnie zrealizować. Jesteśmy w kontakcie z doradcami finansowymi i bankami, z którymi pracujemy. Nie ma jeszcze twardej decyzji, czy będziemy pozyskiwać wówczas kapitał" - powiedział Sikorski w rozmowie z ISBnews podczas konferencji Wall Street.

Szef RN dodał, że podstawowym celem jest zwiększenie free-float, a pozyskanie kapitału może odbyć się np. poprzez emisję obligacji. Wynika to z faktu, że trudny obecnie rynek nie daje gwarancji uzyskania satysfakcjonującej ceny za walory Unimot Gaz.

"Ostateczną decyzję podejmiemy do końca czerwca, może do połowy lipca. Natomiast samo przeniesienie notowań nastąpi raczej dopiero w II połowie przyszłego roku" - wyjaśnił Sikorski.

Jego zdaniem, obecnie ważniejsza, z punktu widzenia spółki, jest realizacja celów biznesowych, szczególnie dotyczących gazu ziemnego. W przypadku podjęcia decyzji o przeniesieniu notowań bez emisji nowych akcji Unimot Gaz wyjdzie na rynek z ofertą obligacji.

"W III kw. potrzebowalibyśmy kapitału na realizację zaplanowanych inwestycji, więc myślimy o emisji obligacji o wartości ok. 20 mln zł. Ponieważ inwestycje dotyczyć będą głównie nakładów w infrastrukturę, chcielibyśmy, aby to były papiery 3-5 letnie, ale o ostatecznym terminie zapadalności zdecyduje rynek" - wyliczył.

Sikorski podkreślił, że spółka zamierza pozostać w najbliższym czasie wierna swojej konserwatywnej strategii, zakładającej funkcjonowanie na znanych sobie obszarach. Nie należy więc oczekiwać otwarcia przez spółkę nowych obszarów biznesowych.

"W ostatnim roku zwiększyliśmy zaangażowanie w obszar oleju napędowego oraz weszliśmy na rynek gazu ziemnego. Spodziewamy się, że pełna adaptacja do warunków rynkowych, szczególnie w tym drugim przypadku, potrwa minimum rok, więc choć mamy wiele nowych pomysłów, to na razie skupimy się na optymalizacji już posiadanych segmentów" - podsumował Sikorski.

Spółka zadebiutowała na rynku NewConnect 26 września 2012 r. Jest pierwszą firmą z sektora dystrybucji LPG, która wprowadziła swoje akcje do alternatywnego obrotu GPW.