Unimot złożył do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego w związku z planowanym przeniesieniem notowań z NewConnect na rynek główny GPW, podała spółka. W II kw. spółka planuje przeprowadzić ofertę publiczną 4 mln nowo emitowanych akcji serii J.

"Celem przejścia Unimot S.A. na główny parkiet jest przede wszystkim pozyskanie kapitału, który umożliwi dalsze poszerzanie zakresu działalności. Obecność na GPW podniesie prestiż spółki i umocni jej pozycję na rynku paliwowo-energetycznym. Mamy nadzieję, że inwestorzy docenią możliwość inwestycji w akcje spółki, która w ostatnich latach utrzymuje wzrostowe wyniki sprzedaży, osiąga znakomite wyniki finansowe, a przede wszystkim z sukcesem wchodzi na nowe rynki" - powiedział prezes spółki Robert Brzozowski, cytowany w komunikacie.

Oferującym akcje nowej emisji jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska a doradcami - Kancelaria CSW Więckowska i Partnerzy Radcy Prawni oraz allStreet Sp. z o.o.

Ostateczny termin oferty publicznej jest uzależniony od zatwierdzenia prospektu przez KNF.

Unimot specjalizuje się w obrocie gazem płynnym (LPG), gazem ziemnym (w tym LNG), biopaliwami oraz olejem napędowym. Zaopatruje w paliwa gazowe i ciekłe sektory: usług, rolnictwa, przemysłu oraz odbiorców indywidualnych i hurtowych. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2012 r.